"ЦІЛІ": телеканал "Дім" покаже документальний фільм про бійців, які перемогли смерть

4 травня, о 15:45 на телеканалі "Дім" відбудеться прем'єра документального проєкту "ЦІЛІ". Фільм розповідає про наших воїнів, які вціліли і вижили там, де це здається неможливим, про тих, хто вихопив їх з обіймів смерті в останню мить.

Документальний проєкт "ЦІЛІ" став одним із переможців мистецького конкурсу на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики, який відбувся 2023 року. У ньому показані історії незламних воїнів, яким вдалося вижити попри полон та важкі поранення, а також історії лікарів, які допомагали їм стати на ноги. Картину важко дивитися  без сліз і щосекундної вдячності кожному, хто загинув і вижив у цій кривавій війні. Ми живемо в епоху героїв, про яких пишуть книжки, знімають фільми, а історії їхньої боротьби вивчатимуть у школах. Та лише вони самі знатимуть, які ціну їм довелося сплатити за те, щоб жити.

Боєць з позивним "Фін" отримав звання Героя України і дуже був здивований, коли дізнався, що це звання йому дали посмертно. Для того, щоб врятуватися від смерті, він самотужки на колінах у полях під обстрілами намагався звичайним ножем відрізати собі спочатку палець, а потім руку. До лікарні у Дніпро його доставили з гангреною і мізерними шансами на життя. Але він вижив.

Азовцю Владиславу Жайворонюку врятувала життя травма, яка могла стати смертельною. 

"До оборони Маріуполя готувалися заздалегідь, але до того, що сталося, неможливо бути готовим", — розповів захисник. 

Він був одним з тих,  хто захищав "Азовсталь" до останнього. За день до того, як українські бійці вийшли з "Азовсталі", він потрапив під обстріл. Довелося відрізати ногу старою іржавою пилкою, яку знайшли в стінах заводу. Ніхто не давав йому шансів на життя. Потім був російський полон. Через важку травму Владислава обміняли одним із перших. В Україні хлопець отримав кваліфіковану допомогу і цілі на майбутнє життя.

"Я був бойовим медиком в "Азові" з 2018 року. У мене на руках померла 16-річна дівчинка в Маріуполі. Я на той час був у лікарні швидкої допомоги з першим пораненням. Я це пам'ятаю, і мені досі постійно це сниться, як  мама з меншою дівчинкою і старшою біжать до лікарні. Зі старшою дочкою щось не те — вона біжить і спотикається. Її підхопили медики, затягли в лікарню, щоб надати допомогу, але вже було запізно. Це був уламок від "Граду". Росіяни просто обстрілювали житлові квартали. Ми були готові до облоги Маріуполя, але не були готові до того, що сталося з ним у лютому-березні 2022 року", — розповідає один із героїв фільму.

Сергій Риженко, головний лікар Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечнікова, яка стала головним медичним форпостом сходу країни, розповів, як його лікарі повертають бійців навіть з того світу.

Війна забрала у героїв документального фільму "ЦІЛІ" дуже багато: друзів, побратимів, рідних і навіть частку їх самих — але не змогла відібрати жагу до життя. Саме завдяки їй вони вчаться заново ходити, тримати чашку з кавою, займатися спортом та посміхатися. Втративши на війні кінцівки, вони не втратили бажання жити. Кожен із героїв — переможець. 

Документальний фільм "ЦІЛІ" знято на замовлення державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" (ДП "МПІУ") продакшеном "Ми — Україна".

Дивіться документальний проєкт "ЦІЛІ" в ефірі та на сайті телеканалу "Дім", а також на YouTube-каналі.

Прямий ефір