60 гривень на день: проєкт "Фінансова опіка" дозволяє стати опікуном тварини в притулку

Тварини в притулку. Фото: kanaldom.tv

У складні часи нашої допомоги потребують і тварини, які залишилися без господарів і постраждали від війни. За допомогою ініціативи "Фінансова опіка" кожен може підтримати хвостатого на відстані. Взяти участь у програмі можуть усі. Тиждень перебування одного хвостатого у притулку коштує 560 гривень. Детальніше про проєкт можна дійзнатися у сюжеті "Ранку Вдома".

До повномасштабної війни киянин Ярослав Мельничук витрачав увесь вільний час на подорожі, а після 24 лютого юнак допомагає військовим Збройних Сил України: збирає на дрони, далекоміри та компактні генератори. Також хлопець піклується про братів наших менших. Нещодавно Ярослав став "татом на відстані" для чотирилапого Оскара. 

"Я дізнався проєкт з Instagram. Спочатку для мене було не важливо, кому саме допомогти. Але коли побачив фото Оскара, сталося кохання з першого погляду. Я ніби побачив в Оскарі себе", — каже фінансовий опікун Оскара, Ярослав Мельничук.

За словами керівниці громадської організації із захисту прав тварин в Україні Ярослави Коби до спілки часто надходили запити про можливість допомогти врятованим тваринам на відстані. Адже з різних причин прихистити у себе хвостатого безхатька могли не всі. Згодом рішення було знайдено — запровадили програму опіки. 

Взяти участь у програмі можуть всі, хто має можливість та бажання поліпшити умови утримання врятованих тварин, долучитися до їхнього ветеринарного обслуговування, а також до турботи про харчування. Наразі громадська організація опікується 30 хвостатими.

Стати опікункою на відстані вирішила і одеситка Ася Веселовська. Дівчина мешкає у Канзасі, що на заході Сполучених Штатів Америки, але за програмою фінансової опіки без зайвих перепон допомагає своєму улюбленцю — молодому собаці Тигрі. Забезпечити перебування Тигри у притулку коштує їй 60 гривень на день. Дівчина каже, що без проблем може заради цього заощадити на чашці кави. Ася також заохотила до доброї справи свого хлопця Сергія. Він забезпечуватиме всім необхідним собаку, що постраждала від жорстоких власників. 

Інформацію про кожного опікуна та пухнастого підопічного розміщують на офіційних сторінках громадської організації. Брати тварину під власну фінансову опіку стає дедалі популярнішою справою та гарним прикладом для співвітчизників. Ініціаторка проєкту Ярослава Коба впевнена, що таке починання в майбутньому призведе до збільшення кількості бажаючих взяти додому тварину з притулку.

Читайте також: Щаслива історія: як пес Ірпінь знайшов сім'ю у Португалії

Прямий ефір