Звільнення українців з полону сомалійських піратів та поява Мистецької сотні — 5 лютого в історії 

Зустрічаємо понеділок, 5 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

5 лютого 1887 року — день народження авіаційного конструктора Костянтина Калініна, випускника Київського політехнічного інституту. Його дипломна робота літак К-1 вважається найвищим досягненням для випускників інженерних шкіл в усьому світі. Інший апарат авіаконструктора К-4 отримав золоту медаль на Міжнародній авіаційній виставці у Берліні. Втім, проєкт усього життя Калініна — велетенський багатоцільовий літак К-7. 

Цього дня 1928 року синтезували вітамін D — життєво важливий компонент для здоров'я кісток та імунної системи. Це був результат роботи німецького хіміка Адольфа Індуса. За відкриття вітаміну D вчений отримав Нобелівську премію з хімії. Серед харчових продуктів найбільше вітаміну D міститься в рибі. 

Португальському футболісту Кріштіану Роналду виповнюється 39 років. Головні його переваги — унікальна авторська техніка, шалена швидкість, а також фізичні дані. Спортсмен — багаторазовий володар "Золотого м'яча" та "Золотих бутців". Він не лише найкращий бомбардир в історії футболу, а й найкращий гравець XXI століття. За свою кар'єру Роналду грав у топ клубах Європи "Манчестер Юнайтед", "Реал" та "Ювентус", а наразі захищає кольори саудівського "Аль Насер". 

5 лютого 2009 року з полону сомалійських піратів звільнили українське судно "Фаїна". Корабель, на борту якого перебував екіпаж з 21 особи, захопили сомалійські пірати 25 вересня в нейтральних водах поблизу Кенії. Підрахувавши загальну вартість військової техніки на судні, злочинці зажадали викуп в 35 мільйонів доларів. Згодом вдалося домовитися про суму в 3 мільйони 200 тисяч доларів. У піратському полоні екіпаж "Фаїни" перебував чотири місяці. 

10 років тому, під час Революції Гідності, на київському Майдані з'явилася Мистецька сотня. Так назвали штаб координації творчих людей з різних культурних сфер. Їхньою метою стала боротьба за майбутнє України та її культури. Серед учасників було багато музикантів, артистів та художників, чия спрага до творчості була такою ж сильною, як і їхній громадянський обов'язок. Зокрема, того дня четверо чоловіків у традиційних гуцульських костюмах зіграли на Трембітах бійцям внутрішніх військ і протестувальникам, які охороняли барикади на вулиці Грушевського. 

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"! 

Прямий ефір