Знаходили навіть дивани та мікрохвильовки: як волонтери UAnimals прибирали Голосіївський парк

Прибирання у Голосіївському парку. Скриншот: kanaldim.tv

Щороку третьої суботи вересня відбувається Всесвітній день прибирання. Попри війну українці долучилися до наймасштабнішого суботника. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Морські котики, тюлені, кити, черепахи, риби, птахи стали жертвами рукотворних пасток. Кожний пакет, склянка, коробка та інше сміття рано чи пізно завдають непоправної шкоди довкіллю. Саме тому у Всесвітній день прибирання свій "Марш чистоти" провели й волонтери зоозахисники благодійної організації UAnimals.

"Які залишають люди у нас тут, у Голосіївському парку, сміття, яке утворилося через підрив Каховської ГЕС, на Хортиці — все це негативно впливає на життя тварин. Вони плутаються в смітті, вони його споживають і від того вони гинуть. Тобто вся екосистема пов'язана, і ми маємо спрямовувати свої сили на забезпечення якості існування тварин в Україні", — сказала керівниця відділу спеціальних проєктів. Зоозахисної організації UAnimals Інга Сакада.

Задля порятунку тварин та природи від сміття в дев'яти регіонах України зібрались майже тисяча волонтерів та людей, яким не байдуже наше екологічне майбутнє.

"Наша організація ще з 2016 року щорічно організовує марші за права тварин. Торік ми організовували марш у Варшаві зібралося близько тисячі людей. Цього року ми зрозуміли, що ми маємо організовувати марш в Україні на наші землі", — провадить Інга Сакада.

У Києві волонтери UAnimals прибирали майже дику територію Голосіївського національного природного парку. На жаль, справжній ліс у передмісті схожий на стихійне звалище.

"Тут дуже суттєве антропогенне навантаження. Місцеві жителі тут проводять своє дозвілля, рекреацію та часто залишає дуже багато побутових відходів. Є також ті, які приходять і просто викинути сміття. Чомусь вважають, що ліс — це смітник, і треба то залишати старий диван, мікрохвильовка, чи ще щось. Ми зібралися тут, щоб це сміття поприбирати, щоб зробити взагалі національний парк чистішим, а довкілля більш прийнятним для дозвілля", — пояснив в.о. керівника еколого-просвітницької роботи НПП "Голосіївський" Сергій Хара.

На прибирання у Голосіївському лісі зібрались майже п'ять сотень волонтерів, серед яких понад 100 студентів міського коледжу. Завдяки волонтерам лише з території Голосіївського нацпарку вдалось зібрати й відсортувати понад 25 тонн різноманітного сміття, котре вже відправлене на перероблення.

Читайте також: Як студент з Індії почав волонтерити та зібрав допомогу українцям — історія Сема Сенгупти

Прямий ефір