Зі сфери IT у фермери — історія Ксенії Костенко та її ферми з виробництва екодобрив

Ксенія Костенко. Скриншот: kanaldim.tv

Власниці ферми Ксенії Костенко доводиться докладати неабияких зусиль, аби відновити роботу підприємства після деокупації. У 2019-му колишня айтівиця створила виробництво унікального екодобрива на власній фермі. Всі зусилля звелися нанівець, коли росіяни окупували Київську область. Загарбники розграбували ферму та замінували поля. Завдяки наполегливості власниці та гранту виробництво вдалося відновити, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

В агробізнес Ксенія Костенко прийшла зі сфери IT, в якій працювала понад дев'ять років. Жінка мала можливість працювати та жити за кордоном. Втім, любов до родини та рідної країни виявилась сильнішою.

"Я поїхала в Канаду на місяць. Подивитися. В мене там друзі вже були. Я працювала в солідній компанії, але мені захотілося додому", — пригадала фермерка Ксенія Костенко.

Повернувшись додому, жінка побудувала будинок в Мощуні у Київській області та почала поратися на городі. Тоді виникла ідея створити власну справу. З 2015 року Ксенія почала вирощувати буряк та моркву. Розібравшись в агробізнесі наступного року створила виробництво унікального екодобрива.

"Наше виробництво суттєво відрізняється від інших подібних В мене є патент на винахід. Це дуже проста, на перший погляд, річ. Ми додаємо у послід карпатський цеоліт. Він унікальний, іншого такого у світі немає. Добриво має таку структуру, яка повністю поглинає запахи та розкислює ґрунт", — пояснює фермерка.

За шість років Ксенії Костенко вдалося досягти чудових результатів. Її компанія поставляла органічні добрива найбільшим агрокомпаніям України. Всі зусилля звелися нанівець, коли росіяни окупували Київську область. Загарбники розграбували та понівечили ферму. На той момент власниця була в Києві. Пізніше дізналася, що її будинок в Мощуні знищили, а поля довкола замінували. Щоб не впасти духом, взялась за волонтерство. Завдяки їй ліки для українців надсилали навіть з Японії.

Після деокупації Київщини підприємиця вирішила докласти максимум зусиль для реанімації ферми. Вона взяла участь в грантовій програмі та отримала 350 000 гривень на відновлення господарства.

"В березні нам вдалося запустити одну лінію та зробити перші 30 тонн добрив. В порівнянні з довоєнними масштабами — це ні про що. Втім, для мене це було важливо", — резюмувала фермерка Ксенія Костенко.

Жінка вірить у те, що поступово все він будує. Наразі шукає нові гранти й чекає на перемогу України.

Також цікаво: Ферма "Зелений гай": як фермери допомагали переселенцям та прихистили тварин у передмісті Дніпра

Медіа-партнери
Прямий ефір