Ферма "Зелений гай": як фермери допомагали переселенцям та прихистили тварин у передмісті Дніпра

Засновники ферми "Зелений Гай". Скриншот: kanaldim.tv

Ферма "Зелений гай" у передмісті Дніпра від початку повномасштабного вторгнення прихистила понад 300 людей та врятувала майже дві тисячі тварин. Власники мало багато друзів-військових, які почали передавати їм тварин із зони бойових дій. Пізніше до ферми почали приїжджати люди, аби провести час наодинці з природою та тваринами. Про діяльність і допомогу фермерів під час великої війни дізнавайтеся у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Ферма "Зелений гай" відкрилася у 2019 році. Тоді Євгенія та її чоловік Анатолій не планували займатись фермерством. Подружжя просто звело заміський будинок для родини.

"Ми мали на меті тут жити й відпочивати. Все пішло не по плану. Першими тваринами, як і у нас з'явилися, стали барани. Чоловіку їх стало шкода і він їх викупив", — розповідає співвласниця ферми "Зелений гай" Євгенія Молчанова.

Далі тварин ставало все більше. Подружжя мало багато друзів військових, які почали передавати тварин із зони бойових дій. На той момент сімейство навіть не думало, що відкриють ферму для відвідувачів. Все сталось випадково.

"Наша донька завершувала навчання в садочку. Випускний святкували у нас на території. Пасли баранів та збирали яйця. Всім сподобалося. Одна з мам була блогером, з мільйоном підписників. Вона виклала фото з ферми і люди почали дзвонити, цікавитись", — пригадує Євгенія Молчанова.

До "Зеленого гаю" почали привозити дітей, військових та людей з інвалідністю. Коли Росія розпочала повномасштабну війну, фермери відкрили двері "Зеленого гаю" для вимушених переселенців.

"На той момент ми мали генератор, запаси харчів. Ми відкрили сироварню, тож було трохи сиру та масла. Вода була, адже ми мали свердловину. Ми були автономними. Попри все ферма функціонувала. Люди зупинялися у нас. Ми заохочували їх вигулювати собак, допомогти з іншими тваринами. Їх це відволікало. Ми відразу заборонили ставити додаток тривоги, бо для тварин це стрес. Для людей теж. Тож у нас було більш менш спокійно", — каже співвласниця ферми.

Окрім тимчасового прихистку, надавали гуманітарну допомогу, надсилали свою молочну продукцію на передову і встигали рятувати сотні тварин.

З часом фермери почали активно розвиватися. Наразі в "Зеленому гаю" можна пройти терапію з тваринами, іпотерапію та гарденотерапія.

"Терапевтичний сад — це гарденотерапія. Ми висадили лаванду. Це сад, в якому мають бути сенсорні стежки, тактильні рослини, де люди можуть працювати з рослинами", — резюмує Євгенія Молчанова.

Надалі засновники "Зеленого гаю", попри все, планують продовжувати надавати допомогу людям і тваринам. Будуть розвивати не тільки ферму, а й реабілітаційний центр.

Читайте також: Як ферма "Пані Юпітер" на Харківщині відновлює потужності після тривалої окупації

Прямий ефір