Життя в окупації — історія сусідок із села Гавронщина

Валентина Сняткова та Ніна Мудрик. Скриншот: kanaldim.tv

Село Гавронщина знаходиться за 50 кілометрів від Києва. Саме через нього на початку повномасштабного вторгнення йшли десятки російських танків на столицю. Жителька села Ніна Мудрик та Валентина Сняткова вивчили графік пересування російської техніки, потрапляли під ворожі обстріли та не раз втікали від окупантів. Про те, як жінкам вдалося пережити окупацію, дивіться у матеріалі "Ранку Вдома".

Валентина Сняткова згадує, як крадькома бігала до сусідки під час окупації рідного села. Жінки підтримували та допомагали одна одній. Так разом і пережили той нелегкий час. Повномасштабна війна триває вже другий рік, а ті страшні дні досі перед очима.

"Танки, БТР, цистерни. Одна колона взагалі мала 70 одиниць техніки. Техніка вся мічена, їхала в сторону Києва. Через годину — нова. Потім вже з ракетами автомобілі йшли", — пригадує жителька села Гавронщина Валентина Сняткова.

Ніні Мудрик 69 років. Майже півстоліття працювала в лабораторії Макарівської лікарні. Російська окупація найстрашніше, що довелося бачити у житті, розповідає жінка. Адже вороги постійно безпідставно тероризували населення, знущалися, вбивали місцевих. Росіяни знищували будинки та грабували магазини. Це постійно відбувалося показово.

За час окупації села жінки вивчили графік пересування російської техніки. Попри скруту та страх у Гавронщині вірили у те, що окупація тимчасова. ЗСУ звільнили село на початку травня 2022 року.

"Коли наші зайшли то питали, чи можна до нас підійти. Потім запитали, коли ми востаннє їли хліб. Ми зізналися, що до війни. То вони нам дали по буханці хліба та паштету", — розповіла жителька села Гавронщина Ніна Мудрик.

За кілька днів після звільнення в селі відновили електропостачання. Наразі триває відбудова населеного пункту, а місцеві гуртом допомагають українським військовим у боротьбі з російським окупантом. Попри на пережите сусідки Валентина та Ніна з оптимізмом дивляться в майбутнє та жартома кажуть, що після перемоги точно танцюватимуть з українськими генералами.

Читайте також: "Нащо ви воюєте, у вас тут так гарно": про зустріч з росіянами та пережиту окупацію розповіла жителька села Гавронщина

Прямий ефір