Журналістка, яка бачила початок окупації Криму, стала майором ЗСУ — історія Олени Мокренчук
10 років тому Олена Мокренчук працювала журналісткою. Після кривавих розстрілів на Майдані жінка приїхала до Криму. У неї збереглося чимало архівних відео із початку окупації півострова. Згодом журналістка почала допомагати військовим та висвітлювала війну на сході України. Потім і сама приєдналася до ЗСУ, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".
Олена показує рідкісні відеокадри окупації Криму. Їх жінка зняла 10 років тому у Севастополі. Тоді вона працювала журналісткою.
"На головній площі країни розстріляти майже сто людей — це дикунство взагалі не зрозуміле. В Києві розстрілювали людей, а в цей самий час заходили російські війська до Криму. Тобто розстріл Небесної сотні це було перший етап операції з захоплення Криму", — каже військовослужбовиця Олена Мокренчук.
Жінка приїхала до Криму після кривавих розстрілів на Майдані. У той час росіяни окуповували міста півострова. Вона зафільмувала події 8 березня 2014 року, коли кримські татари разом з українцями вийшли з плакатами на підтримку територіальної цілісності України. Їм назустріч їхала російська військова техніка. Тоді Олена побачила в Криму перших російських армійців, а місцеві сепаратисти намагалися провокувати проукраїнськи налаштованих кримчан.
"Сутички у нас були у Феодосії, в Сімферополі, в Бахчисараї. Найстрашніше, як на мене, було в Севастополі. Місто було настільки наелектризоване. Відчувалася сильна підтримка українських військових. Кримські татари приходили допомагати й передавали продукти, українці місцеві допомагали. В Севастополі був якийсь шабаш, розгул емоцій, розгул агресії", — пригадує Олена Мокренчук.
У Криму під час окупації Олена провела два тижні, потім її попросили виїхати. Сталося це напередодні так званого референдуму про статус півострова. Адже тоді вже почали зникати люди.
Залишивши Крим, жінка разом з друзями відвідувала Донбас з проукраїнськими акціями. Згодом Олена почала волонтерами, щоб допомагати військовим. Паралельно висвітлювала війну на сході України, зокрема, службу 72-ї окремої механізованої бригади. Потім і сама приєдналася до ЗСУ.
Торік військова отримала звання майора. Зізнається, що це велика відповідальність. Паралельно зі службою у запису жінка пише книги про російсько-українську війну.
"Книга "Аліска, фронтова лисичка" — це події під Авдіївкою 2017 року. Ця книжка в цьому році отримала першу премію Міністерства оборони України — премію імені Богдана Хмельницького. Це серія про героїв моєї країни. Ця серія складатиметься з 10 книжок про наших командирів. До 10-ї річниці окупації Криму вийде серія плакатів, на яких чітко розписані ключові дати цієї війни. Треба чітко розуміти, що це було 20 лютого 2014 року. В той самий день в Києві розстрілювали людей, а в Крим заходили зелені чоловічки. Нічого не нагадує? Це та сама спецоперація, що у нас сталася 2022 року", — резюмувала Олена Мокренчук.
Військовослужбовиця не раз була свідком історичних подій, які випадали на долю України, а з початком окупації країни стала й учасницею російсько-української війни. Наразі відстоює історичну справедливість. Адже лише так добро може перемогти зло.
Читайте також: Пройшов пекло Авдіївки та втратив батька — історія пораненого 21-річного офіцера Ігоря Жданюка