Зброя смаку: бізнесмен з Київщини передає на фронт "кавові байрактари"

"Кавові байрактари" на фронті. Скриншот: kanaldom.tv

Український бариста та засновник волонтерського проєкту Coffee Care Вадим Грановський передає на фронт нашим захисникам якісну натуральну каву та джезви до неї. Бійці жартома називають їх "кавовими байрактарами". Де користуються такою "зброєю" та як виникла ідея її створення, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Вадим Грановський передає на фронт нашим захисникам якісну натуральну каву та джезви до неї. Такі пакунки підприємець називає "зброєю смаку". Проєкт Coffee Care йго засновник називає містком між людьми, які захищають країну на передовій і людьми, які теж є воїнами, щоправда, у тилу.

Спочатку на фронт передавали кілограмові пачки кави, але згодом зрозуміли, що це не дуже зручно. Тож придумали кавові таблетки. В одній — 8 грамів кави. Це одна порція напою. До таких таблеток почали додавати "кавові байрактари" — металічні турки, які ще називають джезвами.

Команді проєкту Coffee Care вже вдалося передати на фронт понад тисячу джезв. Кожна з них вміщу два горнятка гарячого напою. Готувати його у такій турці можна навіть на відкритому вогні, що до вподоби військовим.

"З моїм партнером ми відразу домовилися, що це не прибутковий проєкт. Це не бізнес, це благодійний проєкт. Ми купуємо матеріали, платимо майстрам за роботу. Посольство України в Туреччині допомагає з логістикою. Маємо можливість виготовляти джезви за пів ціни. Це 59 євро, насправді ж вони коштують понад сто євро", — пояснив бариста, автор проєкту Coffee Care Вадим Грановський.

Замовити собі джезву та каву можна з будь-якого куточка світу. Обрати "кавові байрактари" можна на сайті проєкту Coffee in Action.

Вадим Грановський мріє, щоб смачною кавою могли насолоджуватися якомога більше українських захисників. Втім самостійно фінансувати таку ініціативу — важко. Потрібні партнери, які допоможуть розвивати цей проєкт.

"Моя мрія пов'язана не лише з кавою. Усіх військових хочеться забезпечити цим корисним напоєм. Найбільше мені хочеться, що війна закінчилася, щоб ми перемогли, і потреба у каві на фронт відпала. Але також я мірю, щоб в усьому світі готували каву у джезвах з тризубом на ручці. Кава у джезві — це кава по-українськи", — резюмував Вадим Грановський.

Вадим Грановський активно займається кавовою дипломатією. Він розробив спеціальне кавове меню з українськими інгредієнтами: медом, маком та калиною. Такими напоями бариста пригощав відвідувачів економічного форуму у Давосі. Щодня довелося виготовляти понад тисячу порцій кави.

До речі, сам Вадим Грановський щоранку п'є каву з імбиром. Це допомагає йому прокинутися та надихає на нові ідеї.

Читайте також: Бахмутська сіль: унікальний проєкт харківського художника


Прямий ефір