Займаються евакуацією тварин та допомагають ЗСУ — історія кінологів 

Андрій Долженко та Вадим Ятченко. Скриншот: kanaldim.tv

Кінологи Андрій Долженко та Вадим Ятченко представляють Україну на міжнародних змаганнях, навчають службових собак та донатять мільйони гривень на ЗСУ. З початком повномасштабного вторгнення вони створили благодійний фонд, якому вдалося зібрати 5 мільйонів гривень на порятунок тварин та підтримку армії. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Вони представляють Україну на міжнародних змаганнях, виховують службових собак, донатять мільйони гривень на підтримку Збройних сил і притулків для тварин. Андрій Долженко та Вадим Ятченко — кінологи, які познайомилися багато років тому на Чорнобильській АЕС.

"Ми працювали обидва там. Я працював спочатку арматурником, потім бригадиром, потім виконробом. Влад працював спочатку стропальником, а потім оператором-маніпулятором. Наші шафки в роздягальні були одна навпроти одної", — розповідає кінолог Андрій Долженко. 

Ввечері після роботи чоловіки разом займалися спортом, спілкувались. Виявилось, обидва до нестями люблять тварин, особливо собак. Згодом Андрій присвятив себе кінології, навчався, виховував собак. Вадим став майстром тату, але з часом зрозумів, що теж хоче працювати з тваринами. 

"Після чергового тренування, він розповідав про тренування тварин. Я в той час взагалі нічого не розумів, але це було дуже цікаво. Потім Андрій почав показувати різні відео. Так ця справа мене й затягла", — пригадує кінолог Вадим Ятченко.   

Відтоді минуло майже 10 років. Чоловіки разом досягли високого професійного рівня, допомогли тисячам власників знайти спільну мову з улюбленцями, виховали сотні службових собак. 

"Був спортивний напрямок, де ми тренували власних собак. Охочі приводили до нас своїх собак, аби готуватись до українських та міжнародних змагань. Ми готували збірну Україну з мондіорингу", — розповідають волонтери.

Коли Росія розпочала повномасштабну війну, чоловіки об'єднали свої сили та допомагали людям і тваринам. Спершу збирали та розвозили гуманітарну допомогу та харчі для ТРО, а після деокупації Київщини зайнялися порятунком чотирилапих. 

Згодом Андрій та Вадим створили фонд і розпочали евакуацію на Луганському, Херсонському та Донецькому напрямках. Волонтери побували під обстрілами після підриву росіянами Каховської ГЕС. Рятуючи тварин, волонтери налагодили зв'язок з військовими та почали закривати їхні потреби. 

"Військовим треба дрони. Ми один збір закриємо, як треба відкривати інший на машину. Наприклад, нещодавно ми допомагали військовим придбати "Старлінки" та техніку для машин", — резюмують кінологи-волонтери. 

Нині Андрій та Вадим створили власний бренд унікальної амуніції і необхідних для собак речей, а частину коштів від продажів донатять ЗСУ та притулкам для тварин. Також кінологи повернулися до спортивного напряму своєї діяльності і продовжують виховувати службових собак.

Читайте також: Лікарські місії на передову — волонтерство переселенки з Луганщини

Прямий ефір