З фронту на марафон: як військовослужбовець Андрій "Бродяга" Ткачук після операції на серці став бронзовим призером ультрамарафону у Токіо

Андрій Ткачук у червоному. Скриншот: kanaldim.tv

У 2023 році військовослужбовець із Закарпаття Андрій Ткачук став бронзовим призером чемпіонату світу з бігу на 24 години. Ультрамарафонець, якого всі знають як "Бродягу", брав участь в захисті Луганської та Донецької областей ще з 2014 року. Попри травми він повернувся у стрій 24 лютого 2022 року. Його історію дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Андрій Ткачук — багаторазовий чемпіон України з бігу, рекордсмен по забігах на 24 та 48 годин. Українець став другою людиною у світі, яка пробігла понад 400 кілометрів за 48 годин. Наразі він поступається лише греку Янісу Курасу, який встановив рекорд ще в далекі1980-ті роки. Серед досягнень українця і світовий рекорд на біговій доріжці за 48 годин він пробіг 410 кілометрів.

Бігом, Андрій захопився у 2012 році.  Все почалося з трейлу. Це біг бездоріжжям у гірській місцевості. У біговій спільноті Андрія всі знають, як "Бродячого". Він сам себе так назвав. Так до нього зверталися і побратими на війні, коли у вересні 2014 року ультрамарафонець пішов боронити Україну у Донецькій області. У складі батальйону "Січ"стояв на захисті міста Піски.

"Я займаюся ультрамарафоном. Це завжди про страждання та біль. Це історія про те, коли тобі важко, коли ти вже не можеш рухатися і психологічно в тому числі. Це дуже великий фактор психології — змусити себе знову вийти на дистанцію.  Тому морально я був готовий до випробувань", — розповідає ультрамарафонець Андрій Ткачук.

Щоб воювати Андрій Ткачук вдався до хитрощів приховав від ВЛК медичні протипоказання. Попри проблеми зі здоров'ям, повернувся у військо й 24 лютого 2022 року. 

"Ввечері того ж дня я просто опинився у складі 128-ї окремої бригади в Мукачеві. Вже 1 березня я опинився у Запорізькій області", — каже Андрій Ткачук.

Там військовий отримав осколкові поранення плеча та передпліччя, але продовжив воювати вже в батальйоні "Карпатська Січ". Якби він не був на війні, то мав би готуватися до Чемпіонату світу. Коли був на війні, то зізнався, що змагання пройдуть без його участі.

Втім, зовсім скоро ультрамарафонець стояв на п'єдесталі в Токіо, посівши на Чемпіонаті світу третє місце. За 24 години Андрій Ткачук пробіг 284 кілометри. Попри те, що мав обмежені можливості для тренувань та перенесену операцію на серці. 

Зараз Андрій продовжує служити, але вже в рідному Хусті. Каже, якби дозволив собі, то мріяв би подолати до 5 000 000 кілометрів за 52 доби на чемпіонаті у Нью-Йорку. Та поки йде війна, може мріяти лише про перемогу.

Читайте також: Опанував нову професію та продовжує займатися спортом — історія захисника, який втратив зір після поранення

Медіа-партнери
Прямий ефір