Яким був перший конкурс з ШІ, хто переміг та які подарунки роздавав Sikorsky Challenge

Учасники конкурсу ШІ у КПІ. Скриншот: kanaldim.tv

У Київській політехніці відбувся перший всеукраїнський конкурс зі штучного інтелекту, в якому взяли участь 27 університетів. Студенти представили не просто ідеї, а готові інноваційні рішення. Зокрема, розробки у сферах аналізу даних, комп’ютерного бачення, обробки природної мови, обчислювального інтелекту, розпізнавання мов. Який проєкт переміг у конкурсі, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Чи може штучний інтелект допомогти лікарям більш точно поставити діагноз? Як з його допомогою аналізувати суспільну думку? Чи може помічник тут і зараз перекладати текст з усіх мов світу? Як штучний інтелект може керувати електромережею у звичайному будинку? На ці та багато інших запитань відповіді шукали учасники  Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі штучного інтелекту у Київському політехнічному інституті мені Ігоря Сікорського. 

"Цей конкурс ми проводимо вперше. Він важливий з багатьох причин. Одна з них — стимулювати студентів не тільки використовувати штучний інтелект, а й вносити щось в наукову складову штучного інтелекту", — пояснила в.о. завідувачки кафедри ШІ КПІ ім. Сікорського Ірина Джигирей. 

У конкурсі взяли участь понад 50 студентів з 27 українських вишів. Молоді науковці презентували свої роботи в п'яти напрямках: комп'ютерний зір, обчислювальний інтелект, розпізнавання й обробка мови та аналіз даних. 

Головна мета нової ініціативи КПІ — стимулювати інтерес молоді до науки й технологій, а також сприяти розв'язанню проблем у галузі штучного інтелекту та пошуку нових способів його використання. 

"Доволі багато робіт у пов'язані зі сфери охорони здоров'я. Це і пряма допомога лікарям для того, щоб розпізнавати онкологічні захворювання, для того, щоб розпізнавати захворювання серця. Є роботи, безпосередньо пов'язані з допомогою нашим військовим, тобто це роботи, пов'язані з керуванням, наприклад, БПЛА та інших літальних апаратів", — додала Ірина Джигирей.

Цього року переможцем конкурсу наукових робіт зі штучного інтелекту стала нейромережа студента КПІ Андрія Шеруди, який розробив нейромережу, яка аналізує знімки ехокардіографії серця та визначає вади. Їй немає аналогів в Україні та здатна врятувати від поширеного інфекційного ендокардиту. 

"При госпіталізації пацієнта надзвичайно важливо правильно встановити діагноз, оскільки якщо є підозра інфекційного ендокардиту, потрібно буде термінове хірургічне втручання. Відповідна система здатна допомогти лікарю швидко провести діагностику. Тобто акцент зроблений на швидкості. Також система допомагає лікареві сконцентрувати увагу саме на тих областях, які його цікавлять. Щодо конкурсу, то він мені дуже сподобався. Була серйозна конкуренція, представлено багато корисних та сильних розробок", —  сказав Андрій Шеруда.

Приз за перемогу в конкурсі складається з двох частин. Перша — потужний комп'ютер для продовження роботи. Друга — підтримка й допомога в розвитку проєкту від Всеукраїнської інноваційної екосистеми  Sikorsky Challenge. Зараз команда організаторів і учасників вже готується до другого конкурсу зі ШІ, який відбудеться наступного року. 

Також цікаво: Sikorsky Challenge 2023: інноваційні рішення, гранти для винахідників та співпраця з японцями

Прямий ефір