Як ЄС займається збереженням української культури — мистецький пленер "Культурна мозаїка"

Експонат мистецького пленеру "Культурна мозаїка". Скриншот: kanaldim.tv

За підтримки Європейського союзу у галереї мистецтв "Лавра" відбувся мистецький пленер "Культурна мозаїка". Європейські партнери допомагають Україні захистити культурну спадщину та зберегти унікальні музейні колекції. За останні два роки на це спрямували понад 15 мільйонів євро. Більше про особливі експонати пленеру дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Від живопису і фотографії до сучасного кіно, театру та народних ремесел. Все це було представлене на мистецькому пленері "Культурна мозаїка", який відбувався у Галереї мистецтв "Лавра" за підтримки Європейського Союзу.

"Незалежно від того, що ми всі переживаємо важкий час, бо на дворі війна, це дає нам можливість відірватися від проблем та замислитися над тим, що культура сьогодні дуже важлива", — зазначила директорка галереї мистецтв "Лавра" Тетяна Міронова.

Попри прагнення російських загарбників знищити все українське європейські партнери допомагають Україні захистити культурну спадщину та зберегти унікальні музейні колекції. За останні два роки на це спрямували понад 15 мільйонів євро.

"Це потрібно не лише для історії, але й тому, що Росія щодня знищує цивільну інфраструктуру України. Серед різних споруд є й об'єкти, які становлять культурну цінність. Те, що ми бачимо тут, є доказом стійкості і, звісно, величезної креативності українців", — вважає посол ЄС в Україні Маті Маасікас.

На культурному заході була можливість ознайомитися з європейськими проєктами у сфері освіти, молоді та спорту.

"Програма надає фінансування на індивідуальні гранти й на спільні проєкти для різних типів організацій. Це може бути й державний рівень, і приватний, і бізнес-сектор, і громадський сектор", — розповіла менеджерка з індивідуальних можливостей програми ЄС Катерина Жданова.

Гості "Культурної мозаїки" могли відвідати креативний простір, де навчали гончарства та секретам реставрації. Також узяти участь у майстер-класах із плетіння прикрас і виготовлення листівок для українських захисників.

На мистецький пленер з'їхалися митці з усіх куточків України, адже культура — це духовна зброя. Попри війну, вона живе та розвивається.

Також цікаво: Культура високої напруги: іменитий іспанський диригент дав концерт з Національною філармонією у Києві

Прямий ефір