Як взаємодіяти з людиною, яка користується кріслом колісним

Крісло колісне. Фото: gettyimages.com

Крісло колісне — це частина особистого простору людини з інвалідністю. На кріслі колісному не їздять, а ходять. Кілька простих порад у спілкуванні з людьми на кріслах колісних опубліковано у "Довіднику безбар'єрності", інформує "Дім".

Крісло колісне — не візок, яким ми користуємось у супермаркеті. Це частина особистого простору людини, тож чіпати чи пересувати його без дозволу не можна. Це стосується й милиць та інших допоміжних засобів. 

Якщо ви бачите поруч з людиною собаку-терапевта або собаку-поводиря (часто вони мають жовту стрічку на нашийнику), пам’ятайте, ця собака — на службі. Тобто, її не можна торкатися, гладити, кликати тощо. 

Тож, коли ви звертаєтесь до людини із пропозицією прогулятись, варто казати: "Підімо погуляємо" або "Підеш зі мною гуляти?".

Буває, що люди відчувають розгубленість, якщо на заходах роблять спільні фото: вони не знають — присідати чи бути десь позаду, або ж ставати поруч із людиною на кріслі колісному навколішки.

Можна поставити поряд стілець і присісти на нього, можна позувати стоячи. Можна взагалі запитати людину, як їй буде комфортно.

Головне у взаємодії з людиною з інвалідністю — фокусуватись на ній самій, а не на її інвалідності. І нехай крісло колісне чи будь-які інші допоміжні засоби не стають перепоною для вашого спілкування.

Читайте також: Як допомогти людині з психічними порушеннями під час небезпеки — алгоритм дій

Прямий ефір