Як триває відбудова знищеного росіянами ліцею в Ірпені

Інженер Андрій Степаненко. Скриншот: kanaldim.tv

До початку бойових дій в Ірпінському ліцеї навчалися понад 1 900 дітей. Зараз більшість з них вимушені навчатися онлайн, а молодша школа — в інших закладах. Торік весною Ірпінський ліцей № 3 "пережив" понад 30 ворожих прильотів. У результаті від будівлі залишився каркас. Нині у навчальному закладі тривають ремонтні роботи, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У будівлю ліцею № 3в Ірпені влучило вісім снарядів. У результаті загорівся дах ліцею. Постраждали другий та третій поверхи. Не витримали варварських дій росіян і перекриття, фасадні стіни, вікна та двері. Після пожежі дивом уціліла шкільна бібліотека і портрети Тараса Шевченка та Івана Франка. Нині стелажі демонтували, а частину книжок передали до місцевого історико-краєзнавчого музею.

Нині у ліцеї тривають ремонтні роботи. Відбудовують заклад коштом ЮНІСЕФ. Вартість проєкту складає 4 мільйони 800 тисяч євро. Міжнародні партнери провели тендерну процедуру, обрали підрядника та розпочали роботи. Будівельники працюють з ентузіазмом, адже хочуть відновити ліцей до нового навчального року.

"За цей період вже провели демонтажні роботи. Приступили до внутрішніх робіт: стяжка підлоги, штукатурка, підготовка до встановлення вікон. Відремонтували покрівлю, побудували вентиляційні шахти. Триває монтаж електричних систем, системи опалення та вентиляції", — розповів головний інженер Андрій Степаненко.

Від початку повномасштабного російського вторгнення ліцей слугував прихистком для місцевих жителів, які ховалися від бомбардувань. З 27 лютого 2022 року, коли перша авіабомби впала на житловий будинок в Ірпені, і до 5 березня тут перебували півтори тисячі містян. Після окупації Ірпеня у приміщенні школи оселилися росіяни.

"Окупанти тут проживали близько тижня. Встигли знищити все, деяку техніку вивезли. Звісно, коли ту картину бачиш, то твій світогляд змінюється", — зізнався директор ліцею Станіслав Федоров.  

Крім відбудови, проєктом, передбачена закупівля необхідного обладнання для навчального закладу. Та через велику кількість додаткових будівельних і монтажних робіт коштів на це не вистачає.

"Тому ми зараз шукаємо партнерів, які готові нам допомогти з купівлею навчального обладнання та технічного оснащення. Для того, щоб вчасно розпочати навчальний рік", — резюмував Станіслав Федоров.

В новому ліцеї збудують сучасне укриття, облаштують і модернізують класні кімнати.

Читайте також: Відбудова Ірпеня та піклування про дітей: як суперзірка тенісу Еліна Світоліна допомагає Україні

Прямий ефір