Як американська лікарка допомагає українським колегам на прифронтових територіях — історія Нарін Ахмед

Історія Нарін Ахмед. Скриншот: kanaldim.tv

За час повномасштабного вторгнення американська лікарка Нарін Ахмед шість разів приїздила в України. Під час першої поїздки її команда навчила хірургів працювати із серйозними травмами в умовах обмежених ресурсів. Вшосте вона опікувалася хворими та навчала українських медиків на Донеччині. Дивом вижила під час обстрілу Краматорська. Нині медикиня всьоме збирається в Україну, йдеться в матеріалі "Ранку Вдома".

Лікарка університету Пенсильванії Нарін Ахмед створила першу ультразвукову програму з використанням найсучаснішого портативного пристрою. До України вона приїздила разом зі своєю командою.

"Я американка бангладеського походження. Народилася в США, але маю тісні зв'язки з Бангладеш, де співпрацюю з медичним коледжем та лікарнею, викладаю в галузі ультразвукової терапії. Я працювала у багатьох країнах, які постраждали від катастроф, конфліктів і воєн. Найбільше, що мене вражає, це стійкість людей, які живуть в умовах війни", — зізналася лікарка Нарін Ахмед.

Під час першої поїздки в Україну команда Нарін навчила хірургів працювати з серйозними травмами в умовах обмежених ресурсів. Остання поїздка лікарки була на Донеччину. У селі за кілька кілометрів від Краматорська лікарка допомагала створювати мобільну клініку. Розповідає, що саме в той день, коли росіяни ракетами обстріляли Краматорськ, вони збиралися їхати до міста.

"Так вийшло, що того дня у селі було дуже багато пацієнтів. Тож я не встигла поїхати до Краматорська. Як би встигла, не факт, що залишилася б живою", — провадить Нарін Ахмед.

Кар'єра лікарки Ахмет розпочалася у 2018 році в Бангладеш. Там жінка створила ініціативу, завдяки якій навчила понад 150 фахівців з ультразвукового дослідження. Лікарка працювала з біженцями у найбільшому у світі таборі, де проживає понад 700 000 людей. Відтоді Нарін Ахмед допомагала рятувати життя у зонах глобальних конфліктів — від Ємана та Сирії до Сьєра-Леоне та Венесуели.

Нещодавно Нарін Ахмед відзначили спеціальною премією як лікаря, який слугує прикладом відданості та покращенню ситуації у сфері охорони здоров'я. Наразі лікарка збирається у свою сьому поїздку до України. Нарін Ахмед вважає, що здобула гарну освіту у США та повинна віддавати свої знання та навички тим, хто їх потребує.

Читайте також: Про медицину, війну та українську молодь: інтерв'ю з професором анестезіології з Чикаго Ромом Стівенсом

Прямий ефір