Виставка "Земні шляхи Небесної Сотні": у Києві розповіли історії борців Революції Гідності

Фрагмент виставки про Небесну Сотню. Скриншот: kanaldim.tv

Героями Революції Гідності стали звичайні люди. Багато з них тоді поклали своє життя. З нагоди 10-річчя Євромайдану в Музеї історії Києва відкрилася виставка "Земні шляхи Небесної Сотні". Головна ідея організаторів — познайомити відвідувачів з людьми, які віддали найдорожче за Україну, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Кінець 2013 року та початок 2014 року — період, який назавжди закарбувався в серцях українців та увійшов в історію як наймасштабніша громадянська протестна акція сучасної України. Тисячі людей з різних куточків країни згуртувалися на головній площі столиці Майдані Незалежності, аби разом протистояти режиму Віктора Януковича, і обрали для країни шлях свободи. Героями Революції Гідності стали звичайні люди. Багато хто з них тоді поклав своє життя. З нагоди 10-річчя Євромайдану в Музеї історії Києва відкрилась виставка "Земні шляхи Небесної Сотні".

"Історія Майдану ділиться на дві частини. Є люди, які безпосередньо брали участь в цих подіях. Для яких Майдан — в серці, викликає багато емоцій. Це саме те, що можна пережити тут, відвідавши цю виставку. Є категорія людей, які не сприймали Майдан, не сприймали гасла Майдану. Я вважаю, що саме таким людям необхідно приходити на виставки такого плану для того, щоб, по-перше, усвідомити певні речі. Бо ми зараз маємо війну, відкриту агресію Росії проти України. Це певною мірою наслідки, які відчуває наша країна", — пояснює заступник генерального директора музею історії Києва Сергій Шевлюга.

Виставка "Земні шляхи Небесної Сотні" — це спільний проєкт Музею історії міста Києва та Музею Революції Гідності, який і надав більшість унікальних експонатів.

"Вперше в Україні зібрана така велика кількість меморіальних речей, речей, безпосередньо пов'язаних з цими героями. Для нас було важливо, щоб ця річ про щось говорила. Вона може говорити й про їхню громадянську активність, але також про те, ким були ці люди", — запевняє заступниця генерального директора Музею Революції Гідності Ольга Сало.

Виставка "Земні шляхи Небесної Сотні" починається подіями, які передували Євромайдану — Революції на граніті та Помаранчевої революції, і переходить до третьої частини — Революції Гідності. Там можна побачити унікальні артефакти та особисті речі героїв Євромайдану.

"Зворушлива історія одного з Героїв Небесної Сотні Устима Голоднюка. Хлопцю було 19 років, коли він прийшов на Майдан. Він пройшов весь Майдан. В експозиції є речі, в яких він був під час загибелі. Ви точно впізнаєте каску Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка — блакитного кольору. Він змалював їх блакитний колір миротворців ООН і вважав, що вона має його захистити. Саме з Блакитною каски його впізнали в момент, коли він загинув", — розповідає Ольга Сало.

Головна ідея організаторів не просто розповісти історію Революції Гідності через фотографії та артефакти, а більш детально познайомити відвідувачів з конкретними героями Небесної Сотні.

"Фінальна інсталяція виставки присвячена всім загиблим Героям Небесної Сотні. Зроблена вона в такій формі, щоби глядач зрозумів, що це не просто там якась біографія людини, що це цілий світ. За кожним героєм стоїть його сім'я, його плани, його минуле. Також дуже важливо було згадати й про інших героїв, які з Майдану рушили на війну і там віддали своє життя. Тому тлом для цієї інсталяції, яка світиться, є портрети загиблих майданівців, які загинули вже в російсько-українській війні впродовж останніх 10 років", — резюмує Ольга Сало.

Виставка триватиме до 25 лютого 2024 року. Відвідати її й дізнатися історії героїв Євромайдану можна з середи по неділю у Музеї історії Києва.

Також цікаво: Унікальна "Українська сила" — перший тактичний годинник із підсвіткою для ЗСУ

Медіа-партнери
Прямий ефір