Виставка кримськотатарської художниці відкрилась в Національній опереті у Києві

Художниця Емінегуль Зіятдінова. Скриншот: kanaldim.tv

У Національній опереті у Києві триває виставка кримськотатарської художниці Емінегуль Зіятдінової, яка присвячена квітам. Мисткиня пише картини серіями. Деякі з них експонували в Люксембурзі, Туреччині та Італії. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Кримськотатарська художниця Емінегуль Зіятдінова малює з дитинства. У школі мріяла навчатись в художній академії, але доля внесла свої корективи. Дівчина вступила на економічний факультет. Та все ж продовжувала писати картини. Свої роботи демонструвала в соціальних мережах, а згодом зібрала першу виставку у київському Будинку художників.

Улюблені теми — це діти, пейзажі та тварини. Художниця любить спостерігати за емоціями людей та милуватися красою природи. Такі моменти закарбовуються у пам'яті, каже художниця. Вона фотографує або змальовує їх у блокноті. А вже вдома з цих спогадів народжуються картини.

"Абстракціонізм — дуже подобається сучасним людям, відвідувачам галереї. В мене є такі картини. Це те, чого ти ніколи не повториш. Це викид емоцій. Такі картини для мене цінні, адже унікальні", — розповідає художниця Емінегуль Зіятдінова.

Початок повномасштабної війни застав художницю у Києві. Події так вплинули на її стан, що вона тимчасово припинила малювати.

"Я цілий рік не писала. Мені задавалося, що я не повернусь до живопису. Бо кому це потрібно? Навіщо? Одного дня я повернулася додому після оперети у піднесеному настрої й цілу ніч малювала", — пригадала мисткиня.  

Художниця пише картини серіями. На одну роботу йде від двох днів до двох тижнів. Наразі її виставка, присвячена кримським квітам, проходить у Національній опереті у Києві.

Картини Емінегуль Зіятдінової подорожували світом. Вони експонувалися у Люксембурзі, в італійських містах Пармі та Генуї, в турецькій Анкарі. Нині художниця найбільше мріє про те, аби її роботи повернулися до рідного Криму.

Читайте також: "Брундібар. Голоси дітей": у Києві відбулася прем'єра антивоєнної опери

Прямий ефір