"Брундібар. Голоси дітей": у Києві відбулася прем'єра антивоєнної опери

Антивоєнна опера "Брундібар. Голос дітей". Скриншот: kanaldim.tv

Дитяча опера "Брундібар" — це історія про геноцид дитинства. Вона й сьогодні залишається символом боротьби з абсолютним злом. "Брундібар. Голоси дітей" — це українська адаптація класики, прем'єра якої відбулася у Національній філармонії у Києві. Де ще можна буде побачити оперу та хто її поставив, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Ця історія почалася багато років тому, в далекому 1938 році, коли Гітлер і його армія тільки готувалися розпочати Другу світову війну. Тоді єврейсько-чеський композитор Ганс Красса написав дитячу оперу "Брундібар". Прем'єра відбулася лише через п'ять років в показовому фашистському концтаборі "Терезієнштадт". То була прем'єра, після якої композитора і всіх маленьких виконавців відправили в "Аушвіц", де вони загинули у газових камерах.

Опера "Брундібар" залишається всесвітнім символом боротьби з абсолютним злом — нацизмом. Її головна тема — діти війни. Діти, у яких Брундібар вкрав дитинство. Вона як ніколи співзвучна з сьогоденням, коли від російської агресії страждають українські діти.

"Там був геноцид єврейських дітей, а зараз триває геноцид українських дітей України. Нас хотіли лишити мови, історії, минулого, навіть казок. Це має певну паралель. Ми хочемо говорити всьому світу, а діти в Терезині не могли говорити. Вони були в закритому просторі", — розповідає режисер-постановник та продюсер опери "Брундібар. Голоси дітей" Максим Добролюбов.

Десятки голосів українських дітей пролунали зі сцени Національної філармонії України. Це діти, котрі пережили окупацію, повернулися з-за кордону, чиї батьки сьогодні самовіддано захищають Україну. Всі виконавці — учасники хору Київського державного ліцею імені Миколи Лисенка.

"Ми маємо пам'ятати, що діти наше майбутнє, що діти війни — це не звичайні діти. Це вже зовсім інше покоління. Ми прагнемо, щоб вони могли поділитися своїми переживаннями казковою, можливо трохи наївною, мовою", — додає Максим Добролюбов.

Організацію антивоєнної вистави "Брундібар. Голоси дітей" в Національній філармонії України підтримав благодійний фонд "Голоси дітей", Чеський центр у Києві та Офіс Президента України.

"Ця дитяча опера нагадує нам про те, що ми маємо продовжувати боротьбу з абсолютним злом. Цю оперу має побачити весь світ. Тому що весь світ має розуміти, що сьогодні, захищаючи українських дітей, вони захищають кожну дитину світу", — заявила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.

Цей вечір став подвійною перемогою для маленьких виконавців. На сцені вони перемогли злого Брундібара, а в житті добротою підкорили серця глядачів.

"Наші діти разом переможуть всі труднощі, всі негаразди. Ми дуже хочемо показати її в інших містах України. Також за кордоном. Мистецтво не зупиняється. Ми ще до цієї теми повернемося, зрозуміємо, що прибрати, а що додати. Хочеться, щоб проєкт почули та зрозуміли", — резюмував продюсер Максим Добролюбов.

Поки голоси українських дітей лунають, а режисери ставлять антивоєнні опери й разом з виконавцями вірять в перемогу добра над злом, життя триватиме.

Також цікаво: Бродвейський мюзикл "Кабаре" вперше покажуть в Україні: про ліцензію, хореографію, костюми та репетиції розповіла Олена Коляденко та команда

Прямий ефір