Виставка "Чорна земля. Вимушена дезорієнтація" — історія про емоції простої людини під час війни 

Віктор Сидоренко. Скриншот: kanaldim.tv

Проєкт "Чорна земля. Вимушена дезорієнтація" Віктора Сидоренка був створений упродовж 2022-2023 років. Автор розмірковує над головними питаннями нашого часу — чому "проста людина" завжди несе головний тягар історичних подій. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Людина, котра біжить уже не першу годину і постійно шукає загрозу в минулому, падає в чорну землю і знову встає, аби продовжити шлях. Промінь світла, який то зникає, то з'являється знову. Атмосфера напруженості, болю, невідомості. Ці кадри — перша частина виставки "Чорна земля. Вимушена дезорієнтація" українського художника Віктора Сидоренка. Митець через знайомі кожному українцю образи розповідає про емоції, які викликала повномасштабна війна. 

"Кожна війна нівечить якраз землю й тіло. У мене дві таких речі. Можна було б залишити просто чорну земля, але вимушена дезорієнтація додає туди людей. Тільки ті, хто це пережив розуміють, що таке дезорієнтація. Коли ти не знаєш, що робити, куди бігти, де родичі, де діти, де робота, що з ними робити", — пояснює художник Віктор Сидоренко. 

Друга частина виставки — графічні роботи художника. В них продовжується історія людини, яка біжить. Людини, у котрої залишилась єдина цінність — чорна земля. 

"Це більше за загальний досвід людини, яка потерпає від таких інвазій. Від вторгнення чужих, від вторгнення зла. Росіяни говорили про якусь денацифікацію, демілітаризації, а закінчилось чим? Вони прийшли захоплювати людей та землі", — продовжує митець.

Проєкт "Чорна земля. Вимушена дезорієнтація" створювався Віктором Сидоренком впродовж двох років повномасштабної війни. Він увібрав у себе не тільки роздуми та емоції людини, яка залишилась в Україні, а й емоції тих, кому довелося покинути рідну землю. 

"Я навіть після цього провів дослідницький аналіз. Коли люди втікають зі своєї землі, вони повністю дезорієнтовані. Тим, хто виїхав, не так вже й просто. Люди, які знаходяться за кордоном, переживають власну трагедію", — резюмував Віктор Сидоренко. 

Головна ідея проєкту — дати людям надію та довести, що промінь світла завжди поруч. Виставка відкрита до 7 квітня у Київській картинній галереї. 

Читайте також: Був у сотні найкращих фотохудожників світу: вдова загиблого воїна продає його картини задля підтримки ССО

Прямий ефір