Керовані бомби GLSDB вже в Україні? Експерти назвали потреби ЗСУ, які закривають західні партнери 

Виробництво боєприпасів. Скриншот: kanaldim.tv

Артилерія — це один із засобів, який допомагає зупинити ворога. Працюють бійці ЗСУ переважно на західних установках. Боєприпаси — допомога від партнерів, якої нині бракує. Про потреби ЗСУ та те, як їх закривають союзники, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома". 

Україна потребує більше боєприпасів та виробничих потужностей для їхнього виробництва. Про це чуємо з ліній фронту, від політиків та на міжнародних майданчиках. 

"В Німеччині та Фінляндії воно розкручується швидше, в інших країнах — повільніше. Британія, можливо, не буде так швидко реагувати", — припускає військовий оглядач Денис Попович.

Виготовлення снарядів та збільшення об'ємів допомоги для України — головна тема переговорів лідерів Німеччини та США. Німці — лідери зі збройної допомоги Україні серед країн Заходу. 

"Я вважаю, що ми повинні зробити все можливе, аби підтримати Україну. Дати їм можливість захистити свою країну. Я дуже радий, що в Європі зараз ухвалені рішення про надання необхідної фінансової підтримки бюджету. Крім того, Німеччина готова збільшити свою підтримку з постачанням зброї", — заявляв канцлер Німеччини Олаф Шольц.  

Втім, потрібно чекати, за прогнозами європейців, до кінця року. За цей час зможуть виготовити мільйон боєприпасів. Збройну підтримку Україні планують надати й в НАТО. 

"Ми обговорили з генеральним секретарем непохитну підтримку України з боку НАТО. Минулого тижня НАТО підписала контракт вартістю 1 мільярд 200 мільйонів доларів на виробництво двохсот двадцяти тисяч артилерійських снарядів. Це допоможе членами Альянсу поповнити власні арсенали. Це доповнює зусилля Сполучених Штатів, Європейського Союзу й України з нарощування оборонного виробництва", — повідомив Держсекретар США Ентоні Блінкен.  

Тим часом США вже погодили передачу Україні GLSDB — це малогабаритні високоточні боєприпаси. Тобто керовані бомби. Запускати їх можна не тільки з літаків, а й з установок HIMARS. Установки в України є, тож літаків чекати не потрібно. Та й запускати такі боєприпаси із землі безпечніше. 

"Ці бомби летять на відстань 150 кілометрів. Тобто це удари по цілях в тилу. Це скупчення військ, склади з боєприпасами, це укріплення, це, можливо, аеродроми", — резюмує військовий оглядач Денис Попович.

Точну кількість боєприпасів не називають, тільки терміни. За даними видання Politico, снаряди вже в Україні.

Також цікаво: Українські військові опановують Challenger-2: навички вітчизняних танкістів високо оцінюють британці

Прямий ефір