Втричі збільшилися темпи евакуації жителів зі Слов'янська — репортаж з міста

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

У місті Слов'янськ Донецької області перебуває близько 23 тисячі мирних жителів і відбувається масова евакуація. Вулиці — напівпорожні, на дорогах практично немає машин. Вчора населений пункт опинився під наймасштабнішою атакою від початку вторгнення РФ. Російські окупанти обстріляли його з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) "Смерч". Темпи евакуації з населеного пункту збільшилися втричі. Про це сьогодні, 4 липня, з місця подій розповіла кореспондентка телеканалу "Дом" Альона Грамова.

Місцева жителька Наталя разом з чоловіком на евакуацію записалися два дні тому. Каже, раніше не наважувалися їхати тому, що не хотіли залишати свій будинок.

Галина пройшла понад 9 км пішки, щоб дізнатись, як записатися на евакуаційні автобуси. У місті вже другий день не ходить громадський транспорт.

"Вчора сильно було спекотно, дуже важко, це не передається словами, тільки емоції. Місто залишати важко дуже, будинок залишати, це дуже боляче", — поділилася вона.

Ніна сьогодні вивозила своїх трьох дітей. Каже, раніше не виїжджали, бо були робота та своє житло, але ситуація стає дедалі небезпечнішою.

"Кидати теж не хочеться, але життя важливіше. Важко, всі сидять у надії. Все це, нажите майно це, тобі важко давалося. Але життя важливіше в будь-якому випадку", — сказала вона.

Ще тиждень тому з міста виїжджало близько 20 осіб, зараз же на евакуацію записалося майже 90 мирних жителів.

"Це насамперед робиться для безпеки людей, бо ще раз хочу сказати — алгоритм однаковий. На жаль, нічого нового не буде, ми пройдемо той же шлях, який пройшли і Сєвєродонецьк, і Лиман, і зараз Лисичанськ проходить і інші міста. Спершу відмова виїхати, а потім немає можливості", — прокоментував голова Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях.

Минулої доби від обстрілів російськими військами з РСЗВ "Смерч" у Слов'янську загинули шість мирних жителів, ще 19 осіб дістали поранення.

Читайте також: Армія РФ обстріляла Слов'янськ — місцева влада повідомляє про жертви і поранених

Нагадаємо, російські війська обстріляли 11 населених пунктів Донецької області у неділю, 3 липня. Гатили по Слов'янську, Краматорську, Бахмуту, Соледару, Сіверську, Авдіївці, Мар'їнці, населених пунктах поблизу лінії зіткнення. Лише у Слов'янську через масований обстріл сталося 19 пожеж. Місто було вкрите пеленою диму.

Прямий ефір