Другий імпічмент Трампу затвердила Палата представників

Фото: АР

Другий імпічмент Дональду Трампу оголосила Палата представників Конгресу США в середу, 13 січня. Його звинуватили в підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію 6 січня.

Про це повідомляє телеканал "Дом" з посиланням на CNN.

За імпічмент проголосували 232 законодавця, проти — 197. Рішення підтримали, зокрема, 10 республіканців. Це рекордна кількість однопартійців президента, які коли-небудь в історії США голосували за оголошення йому імпічменту.

Зазначимо, що Трамп став першим в історії США президентом, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі. У 2019 році його звинуватили у зловживанні владою та перешкоджанні Конгресу через скандал з тиском на українську владу. Але тоді Сенат не прийняв рішення про відсторонення президента, і Трамп залишився на посаді.

Цей імпічмент також повинен затвердити Сенат США. Але лідер більшості у Верхній палаті Конгресу США Мітч Макконнелл зазначив, що розгляд питання про імпічмент 45-му президенту Дональду Трампу почнеться не раніше 19 січня. Водночас Трамп офіційно залишиться на посаді до 20 січня — саме в цей день відбудеться інавгурація Джо Байдена.

Сам обраний президент США Джо Байден вважає, що у Верхній палаті Конгресу США не мають відкладати розгляд питання про імпічмент Трампу.

"Я сподіваюся, що керівництво Сенату знайде спосіб впоратися зі своїми конституційними обов'язками щодо імпічменту, одночасно працюючи над іншими невідкладними справами цієї країни", — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що віцепрезидент США Майк Пенс заявив, що відмовляється застосувати 25-ту поправку до Конституції аби усунути Дональда Трампа від влади.

Читайте також: Резолюцію про імпічмент Трампа оприлюднили у Конгресі США (ВІДЕО)

Прямий ефір