Всесвітній день вчителя та день народження Інеси Кравець — 5 жовтня

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо четвер, 5 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Сьогодні 114 років виповнюється від дня народження поета, прозаїка та перекладача Богдана-Ігоря Антонича. Першу збірку під назвою "Привітання життя" він видав у свої 22 роки, коли ще був студентом філософського факультету Львівського університету. Щоправда, успіх та визнання прийшли до митця після другої збірки "Три перстені".

За словами самого Антонича, писати він полюбляв рано вранці напівпробудженим. Окрім поезії, займався публіцистикою, робив переклади, писав рецензії й фейлетони. Поет помер у 27 років від запалення легенів. За часів радянської влади його твори були заборонені. Досліджувати творчий спадок митця почали лише у 1960-х роках в діаспорі. Відтоді вірші Антонича стали перекладати багатьма мовами. В Україні ім'я поета повноцінно зазвучало після проголошення незалежності.

Українська спортсменка Інеса Кравець святкує цього дня 57 день народження. Першим наставником легкої атлетики стала мама, заслужений тренер України Зінаїда Шуляк. 1995 року Кравець підкорила довжину 15,5 метрів, встановивши світовий рекорд у потрійному стрибку на Чемпіонаті світу в шведському Гетеборзі. Рекорд українки протримався майже 26 років — до Олімпіади 2020 у Токіо.

За всю свою спортивну кар'єру Кравець завоювала десятки нагород на Чемпіонатах світу та Європи. Однак головним своїм досягненням вона вважає перемогу на Олімпійських іграх в Атланті. Тоді спортсменка продемонструвала неймовірний потрійний стрибок на 15 метрів 33 сантиметри в довжину та здобула "золото" для України. У 37 років Кравець завершила спортивну кар'єру.

Щороку 5 жовтня з ініціативи ЮНЕСКО відзначається Всесвітній день вчителя. Слово педагог походить зі Стародавньої Греції. Його дослівний переклад — "вести за собою дитину". Справжній вчитель терплячий, добрий та розумний. Навчати дітей завжди непросто, а надто зараз, під час повномасштабної війни. Та попри всі труднощі, зокрема прицільне бомбардування росіянами дитячих садочків, шкіл і університетів, освітній процес в Україні триває.

У навчальних закладах облаштовують безпечні бомбосховища, аби в наших дітей була можливість отримати знання та розвиватися. Приміром, у прифронтовому Харкові навчання для дітей організували на станціях метрополітену. Усі класи обладнали сучасними технологіями вентиляції повітря і шумоізоляцією, партами та всім необхідним.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранком Вдома"!

Прямий ефір