Волонтери Kyiv Defenders забезпечують різні потреби ЗСУ — історія створення організації

Волонтери Kyiv Defenders. Скриншот: kanaldim.tv

Донати й волонтерство — це те, чим усі цивільні можуть підтримати військових. Саме з допомогою небайдужих громадян команда волонтерів Kyiv Defenders за два роки роботи закрила тисячі запитів від захисників. Нині в організації працює 20 волонтерів. У кожного з них своя місія, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

За два роки роботи команда Kyiv Defenders закрила тисячі запитів, які рятують життя воїнів й допомагають їм виборювати перемогу.

"Якщо казати про кількість донатів, які ми зібрали за цей час, це близько семи мільйонів гривень. У нас є вже партнери закордоном. Їх понад 20. Ми допомагаємо 150 різним підрозділам", — пригадала СЕО Kyiv Defenders Іва Кошова.

Олег Новак разом з другом Романом Могильницький підтримують військо ще з 2014 року. Тоді обсяг волонтерської роботи був значно менший, ніж зараз. Коли Росія розпочала повномасштабну війну, чоловіки досить швидко організувалися та вже в перші тижні допомагали людям.

"Це тоді починалася логістика, швидка допомога, евакуація. Спочатку це була евакуація з Бучі, Ірпеня, Гостомеля. Звідти наша команда вивезла сотні людей, ще до того, як був офіційний сигнал від міської влади, коли вже поїхали туди автобуси", — пригадав голова ГО Kyiv Defenders Олег Новик.

У перші місяці повномасштабної війни до команди Kyiv Defenders долучилися маркетологиня Іва Кошова. Дівчина стала операційною директоркою Kyiv Defenders та допомогла громадській організації з розвитком і масштабуванням.

"Коли я прийшла, там були близько 15 хлопців, і я одна.  Мене попросили хлопці допомогти з просуванням. Бо я маю навички побудови бізнес-процесів, я долучилася. Спочатку було трохи важко, але потім, коли ти показуєш результат, люди це цінують, розуміють цей внесок. Тож з часом я почала брати на себе більше роботи", — додає Іва Кошова. 

Нині в команді працює близько 20 волонтерів. У кожного з них своя місія. Це професійні юристи, а й ті всі письменники та працівники різних сфер, які діють виключно на волонтерських засадах.

"Наш волонтерський рух базується на добрих наших давніх знайомствах. Це питання про довіру, про репутацію, про відкритість, про ефективність діяльності. Якщо нам потрібно юридичну консультацію, то ми залучаємо юристів. так з різними напрямками", — каже Олег Новик.

За два роки благодійникам вдалося реалізувати сотні проєктів. Вони допомагають в різних напрямках, починаючи від їжі та ліків, закінчуючи дронами, РЕБами та автівками, які іноді самі доставляють хлопцям на передову.

"До нас написала на пошту дружина військового, що їм потрібна допомога з автівкою. Ми відгукнулися і буквально за пару тижнів все зробили. Долучилися до збору, зібрали гроші, організували покупку, їм привезли. Вони були шоковані", — пригадала Іва Кошова.

До великих зборів долучаються не тільки українці, а й західні партнери. Також влаштовують різні івенти, які пришвидшують процес.

"Ми використовуємо всі інструменти для збору коштів. Для актуалізації всіх цих питань. Ми проводимо івенти, розіграші та аукціони. До нас залучаються стендап-коміки. Ми залучаємо талановитих митців, які створюють класні образи, які розлітаються на аукціонах", — резюмував Олег Новик.  

Для зберігання необхідних речей та для зустрічей з військовими волонтери створили імпровізовану базу. Це сховище, в якому на початку війни жили близько 100 сімей з жінками та дітьми коли Київщина була ще в окупації. Нині тут зберігають все те, що передають на фронт. Звідси нещодавно відправили 44 автівку для бойових медиків на фронт. 

Читайте також: Волонтери та фонди отримали відзнаку "Варті" від "Нової пошти" — подробиці 

Прямий ефір