"Він відповів мені: "Я не шукаю колір, я шукаю світло", — колекціонерка Беньямінова про знайомство з Животковим

Колекціонерка і меценатка Стелла Беньямінова розповіла у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" про своє знайомство з Олександром Животковим, чимало робіт якого перебувають в її колекції.

"Мене привели до його майстерні у 2010-му чи 2011 році. Я не була підготовлена до такого рівня мистецтва. Коли побачила все це, то запитала: "А де колір? Митці ж шукають колір, як Гоген". Він відповів мені: "Я не Гоген, я не шукаю колір. Я шукаю світло". Ось тут я присіла і зрозуміла про цей пошук світла. Кожна людина народжується і шукає це світло в собі. Зараз завдяки Олександру Животкову я знаходжу це світло в собі і в людях, які мене оточують. Животков занурив мене у Трипільську культуру і в філософію життя. Ми забуваємо Платона й Арістотеля, забуваємо дивитися на небо і бачити зірки. Як і моральні закони всередині себе. В хаосі люди забувають сенс життя. А він — в любові", — каже Беньямінова.

Вона також наголошує, що предмети з мистецьких колекцій не мають зберігатися глибоко в сховищах — ними варто ділитися з світом. Саме цим Беньямінова і займається у своїй Stedley Art Foundation.

"Усі ці предмети мистецтва ми не заберемо з собою. Вони не належать мені. Вони належать усім людям. Коли ти розумієш це, то не чіпляєшся за матеріальне. Ти живеш і не боїшся колись померти", — додала вона.

Стелла Беньямінова — українська колекціонерка, лікарка, меценатка. Свою першу колекцію почала формувати на початку 90-х років. У 2011 році заснувала фонд Stedley Art Foundation, місія якого — сприяти культурному розвитку України через популяризацію українських митців та їхніх проєктів, а також для утвердження позитивного іміджу українського мистецтва на міжнародній арт-сцені.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Стелла Беньямінова залишилася в Києві і побудувала новий простір — Open Door Residence, який працює як музей із постійною експозицією.

Більше новин з "Точки опори":

Прямий ефір