Вікдриття пасажирської залізниці та підготовка до розстрілів євреїв у Бабиному Яру — 27 вересня в історії

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо середу, 27 вересня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

27 вересня 1825 року розпочався рух першою пасажирською залізницею. Потяг, керований і сконструйований англійським винахідником Джорджем Стефансоном за дві години подолав відстань у 19 кілометрів та перевіз 450 місцевих чиновників та багатіїв з Дарлінгтона то Стоктона. Швидкість паротяга становила лише 24 кілометри на годину.

Це була дивовижна подія, адже до цього залізницю перевозили вугілля. Першими пасажирськими вагонами й стали переобладнані вантажні вагонетки. Для комфорту пасажирів встановили дерев'яні сидіння, а підлогу застелили килимами. Прибуття потягу зустрічали пострілами гармат і виконанням національного гімну.

27 вересня тисяча 1937 року в американському містечку Альбіон свої двері вчинила перша в світі школа Санта Клауса. Її заснував Чарльз Говард — один із найвідоміших різдвяних дідусів у США того часу. Чоловік вирішив навчити своїх методів роботи інших та підібрати помічників, оскільки не встигав справлятися з численними замовленнями.

Школа працювала один раз на рік. Навчання тривало лише три дні. Сьогодні такі школи працюють в усьому світі. У навчальному курсі: акторська майстерність, дитяча психологія, а також історія Санта Клауса та Різдва.

Цього дня 1941 року в окупованому німцями Києві вперше з'явилися оголошення про те, що всі євреї мають прийти 29 вересня на ріг вулиць Мельникова та Дегтярівської. Тоді відбувся масовий розстріл у Бабиному Яру. За два дні були вбиті понад 30 тисяч євреїв.

Ці розправи тривали аж до звільнення Києва в листопаді 1943 року. За різними оцінками, розстріляли від 70 000 до 200 000 осіб. Це одне з найбільших знищення мирного населення, що були скоєні під час Другої світової.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранком Вдома"!

Прямий ефір