Військова виставка у Вашингтоні: які проєкти новітньої зброї там презентували

Військова виставка у Вашингтоні. Скриншот: kanaldim.tv

Нещодавно у Вашингтоні відбулася найбільша у світі військова виставка. На ній свої проєкти презентували представники понад 700 компаній-виробників безпілотників, ППО та зброї зі штучним інтелектом. Цю виставку використовують для обміну досвідом, визначення військових пріоритетів та розв'язання проблем, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Війна в Україні змушує країни Заходу шукати нові ідеї для виробництва найсучаснішої зброї та способи ефективної підготовки своїх армій. На одній з найбільших військових виставок світу свої проєкти показали представники понад 700 компаній виробників безпілотників, протиповітряних систем оборони та зброї зі штучним інтелектом. Щорічну виставку організатори використовують як платформу для обміну досвідом, визначення військових пріоритетів та розв'язання проблем, які негативно впливають на стан сучасної армії.

Цього року виставку проводили у Вашингтоні в одному з найбільших експоцентрів столиці Сполучених Штатів. Захід тривав три дні. Його відвідали понад 33 тисячі гостей. Серед них чимало армійських чиновників та високопосадовців, котрі запевняють, що саме війна в Україні наразі найбільше впливає на розвиток військово-промислового комплексу у всьому світі.

"Війна в Україні змінює погляди армії США на матеріально-технічне забезпечення та підготовку військових. Ми багато чого навчилися і збираємося адаптуватися й оновлюватися за допомогою передових виробничих технологій та інших інновації", — заявив начальник штабу армії США Ренді Джордж.

Портативні дрони камікадзе наступного покоління з високоточною оптикою, котрі знищують цілі на великих відстанях. Броньовики здатні виявляти та відстежувати безпілотники й надавати бойову підтримку солдатам на лінії вогню. Надточні роботи-радари, що протидіють ворожим дронам. Делегація оборонних відомств з понад 80 країн світу було на що подивитися. Цікавились не тільки новітньою зброєю, а й розробками у сфері військової логістики.

"Україна дає нам можливість створювати платформу, яка дійсно буде забезпечувати точність та прогнозованість логістики. Наша новітня розробка — прогнозний аналіз, що дозволяє бачити всі постачання зброї у режимі реального часу. Таким чином, ми чітко знаємо, скільки боєприпасів використали та скільки залишилося для ведення бою", — резюмував генерал армії США Чарльз Гамільтон.

За словами організаторів заходу, передбачити майбутнє навіть з допомогою передових технологій — надзвичайно складно. Проте війна в Україні, де залучені всі інструменти ведення боротьби: від безпілотників до кіберударів, показує, що найголовніше завдання оборонних відомств усього світу — це створення мультифункціональних армій майбутнього. Такі модернізовані війська зможуть швидко й ефективно перемагати у будь-яких конфліктах.

Також цікаво: Чи впливає війна в Ізраїлі на ситуацію з постачанням зброї Україні — коментарі експертів

Прямий ефір