Війська РФ зруйнували ракетою університет у Харкові — подробиці з місця події (ВІДЕО)

Наслідки удару. Фото: 2day.kh.ua

Ракета, яку випустили російські військові, зруйнувала будівлю педагогічного університету ім. Сковороди в Харкові. Внаслідок удару загинув сторож. Один із корпусів зруйнований наполовину. В інших вибуховою хвилею вибило вікна. Більше про наслідки обстрілу — у матеріалі журналістів телеканалу "Дом".

Центральний корпус університету був найбільшим у виші. Тут був літературний факультет, наукова бібліотека, музей та лекційні аудиторії. Тепер все це — у руїнах.

"Постраждали навчальні аудиторії, хол. Звичайно, наш двір, де проводили офіційні церемонії посвяти та випуску наших студентів. І найбільша для нас втрата — пам'ятник Григорію Савичу Сковороді. Він повністю знищений. Для нас, звичайно, це величезні руйнування для університету загалом", — розповів ректор Харківського університету імені Григорія Сковороди Юрій Бойчук.

Російські ракети в будівлю навчального закладу влучили в ніч із 5 на 6 липня. Половина центрального корпусу повністю зруйнована. В решті — немає вікон.

"Відбулася пожежа на площі близько 10 кв. м. На місце події прибули рятувальники, і пожежу оперативно ліквідували. Загалом на місці події працювало 10 одиниць техніки та близько 50 осіб особового складу ДСНС", — розповів речник ДСНС України в Харківській області Євген Василенко.

Рятувальники, які розбирали завали бетонних конструкцій, виявили під ними тіло сорокарічного сторожа.

Також сапери шукали вибухонебезпечні предмети, які могли не здетонувати під час влучення. На місці працювали правоохоронці. Збирали докази воєнного злочину російських військ.

"На кожному боєприпасі, кожному артилерійському снаряді, ракеті є маркування. Вилучення цього маркування нам дасть розуміння, звідки він прибув, де був виготовлений. Це дані для подальшого повідомлення про підозру", — пояснив прокурор Київської окружної прокуратури Харкова Федір Захаров.

Всі ці докази ляжуть в основу кримінального провадження за фактом порушення правил та принципів ведення війни.

Нагадаємо, на Харківщині за добу обстрілами пошкоджено понад 20 будинків та інших споруд — дані поліції.

Медіа-партнери
Прямий ефір