Валізу з буряками шукали через МЗС: український борщ визнали найкращою національною стравою в Японії

Дмитро Марценюк. Фото: babel.ua

На кулінарному саміті у Японії члени міжнародного журі визнали український борщ найкращою національною стравою. Перемогу здобув відомий шеф-кухар Дмитро Марценюк. На триденний кулінарний форум з’їхалися делегації з понад 20 країн світу. Окрім змагань, учасники міркували над тим, як підвищити культуру правильного харчування. Страву від українського шеф-кухаря визнали взірцем смачного та корисного. Втім, аби приготувати борщ Дмитру Марценюку довелося просити допомоги у дипломатів, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Члени міжнародного журі визнали український борщ найкращою національною стравою на кулінарному саміті у Японії. Перемогу в Україні здобув відомий шеф-кухар Дмитро Марценюк.

"Це був дуже позитивний і крутий саміт. В останній день організували кулінарний турнір. Головне завдання — приготувати корисну повноцінну страву. Перше, що спало на думку — борщ. По-перше, технологія приготування дозволяє максимально зберегти вміст вітамінів та мінералів усіх інгредієнтів. По-друге, це поживно, смачно і гарно. У моєму рецепті близько п'ятнадцяти інгредієнтів. На жаль, в Японії не дуже популярний буряк. Знайти його — додаткове завдання, з яким я впорався завдяки зв'язкам у посольстві. Допомогла й ще одна організація, яка доставила з іншого кінця острова цілу валізу буряків. Я готував двісті п'ятдесят порцій борщу. Це п'ятдесят літрів. Все з'їли за три години", — пригадав Дмитро Марценюк.

У Сполучених Штатах Америки Дмитро Марценюк працює у дипломатичному відомстві. Там шеф-кухаря називають амбасадором борщу. Українець пишається цим званням. Разом із колегою Євгеном Клопотенком він давно рекламує борщ на різних світських заходах, на зустрічах у дипломатичних відомствах та навіть перед голлівудськими зірками. Обидва кухарі доклали зусиль для того, кампанія з популяризації українського борщу мала успіх. 

Чому саме борщ визнали символом української соціальної інтеграції та згуртованості, знає директор Центру фольклору та етнографії Володимир Щибря.

"Кілька років ми працювали над тим, щоб борщ внесли до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Для цього експерти зробили титанічну роботу. Усі рецепти українського борщу, а їх чимало, спочатку внесли до національного переліку. Тоді усі ці матеріали подали до ЮНЕСКО, щоб не бути голослівними та мати підґрунтя, а отже можливість презентувати цей продукт світові", — розповів Володимир Щибря.

Втім обмежувати українську кулінарну спадщину лише борщем, на думку шеф-дипломата Дмитра Марценюка, не варто. Він вважає, що українці можуть пишатися варениками, дерунами та баношем. Тим паче, що протягом останніх років національні страви стають сучасним трендом, а рецепти — удосконалюють.

Світове визнання борщу, резюмують обидва експерти, свідчить про чергову перемогу України на кулінарному фронті.

Читайте також: Киянки показали, як готують сухі борщі для захисників

Прямий ефір