Вадим Гутцайт обраний президентом НОК України: інтерв'ю з міністром молоді та спорту

Вадим Гутцайт. Фото: kanaldom.tv

Національний олімпійський комітет (НОК) України очолив Вадим Гутцайт. Чинний міністр молоді та спорту переміг на виборах, що відбулися 17 листопада. До цього більш ніж половину з 32-річної історії НОК його очолював Сергій Бубка, на своїй посаді колишній легкоатлет, депутат Верховної Ради та олімпійський чемпіон перебував 17 років.

В інтерв'ю програмі "Коло спорту" новий глава НОК України Вадим Гутцайт розповів про вибори до Комітету, про скандал з окремими членами НОК, про можливі реформи та про плани на новій посаді.

Ведуча — Діана Кондратюк.

— В який момент ви ухвалили рішення йти у президенти НОК?

— В мене великий досвід життя в спорті. Я пройшов етапи від спортсмена до тренера, від тренера до господарника, від господарника до вже держслужбовця, і вже до політичної посади. Мені дуже подобається олімпійський рух, робота в Олімпійському комітеті. Коли я дізнався, що Сергій Назарович [Бубка] не буде виставляти свою кандидатуру на президента НОК, я прийняв для себе рішення йти на вибори.

Всіх цікавить питання реформ в олімпійському спорті. Які очікуються зміни?

— Вважаю, це на часі. І я готовий брати на себе відповідальність в чому: у підготовки наших збірних команд до Олімпійських ігор, за те, щоби федерація брала на себе більш відповідальності та мала більше повноважень ніж у неї було. Для мене дуже важливо, щоб ми йшли шляхом, як працюють у Європі, в Сполучених Штатах Америки — де федерація все робить для розвитку видів спорту, а всі інші інституції допомагають. Але цю реформу не зробити без допомоги держави, без допомоги Верховної Ради, депутатів, з якими ми  будемо співпрацювати по змінах у законодавстві.

— Щодо скандалу з обранням нових членів Олімпійського комітету України. Так, до його складу були включені політики та бізнесмени Нестор Шуфрич і Григорій Суркіс. Це викликало обурення не лише громадськості, але й деяких нових очільників комітету. Хто став ініціатором того, аби Шуфрич та Суркіс увійшли до складу НОК?

— Національний олімпійський комітет — це громадська організація, в яку входять олімпійські чемпіони, осередки НОК, є фізичні особи, які сприяють розвитку олімпізму в Україні. До нього входять 170 людей, переважно це президенти федерацій окремих видів спорту. Кожна федерація має право запропонувати до двох кандидатур зі свого складу.

Федерація стрільби з лука направила лист, в якому рекомендувала до складу НОК Нестора Шуфрича і призерку Олімпійських ігор Олену Садовничу.

Стосовно Григорія Суркіса, він подав свою кандидатуру як фізична особа — людина, яка розвиває спорт, олімпізм в Україні.

Асамблея ще минулим складом, який діяв з 2018 по 2022 рік, проголосувала за цих всіх 170 людей, які були в кандидатах на роботу у НОК. Але з часом, коли пішов такий резонанс, Суркіс та Шуфріч склали повноваження — написали листи на мене як на президента, що в них є бажання піти з НОК. На сьогодні вони вже не є членами НОК.

Чи плануєте поєднувати посаду міністра молоді і спорту і президента НОК України?

— Ні, не планую. Я зосереджусь на роботі в НОК. Зараз вирішується документальне питання, щоб я пішов з уряду. Для мене зараз у пріоритеті олімпійський рух, Національний олімпійський комітет, наша олімпійська команда, підготовка до Олімпійських ігор.

— Кого ви бачите своїм наступником у Міністерстві молоді і спорту?

— Бачу людину з досвідом. Людину, яка розуміє: що потрібно, як потрібно і для чого потрібно. Бачу людину, шановану в нашій галузі.

— Олімпійські ігри у Парижі стартують за півтора року. В Україні — війна. Як наші спортсмени будуть в таких умовах готуватись до Олімпійських ігор?

— З початку війни наші спортсмени готуються. Так, не в тих умовах, в яких повинні б готуватися. Ми бачимо, як летять ракети, як бомблять наші рідні міста, як гинуть люди. Але в нас є мета — їхати на Олімпіаду за перемогою. І ми зробимо все, щоби забезпечити спортсменів всім необхідним, щоб ми гідно представили Україну на Олімпійських іграх.

Читайте також:

Прямий ефір