Українські smart-вулики встановлять на дослідницьких пасіках двох континентів

Українська IT-пасіка. Скриншот: kanaldim.tv

Українсько-польський стартап AmoHive презентував під час світового конгресу Apimondia Chile 2023 свою розробку — IT-бджільництво. Основу IT-пасіки складає легкий smart-вулик, який працює за допомогою сонячної панелі. Детальніше про розробку, яка здивувала увесь світ, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Українські бджолярі дивують увесь світ своїми новітніми розробками. На початку осені у столиці Чилі Сантьяго відбувся Світовий конгрес із бджільництва. Наш стартап презентував унікальний IT-проєкт.

"Для них це екзотика. Їх зацікавило, що наші вулики успішно працюють з 2018 року. Ми цим рішенням випередили пандемію коронавірусу у питанні дистанційної роботи", — пояснила співавторка проєкту Олександра Курдіна.  

Основу IT-пасіки складає легкий smart-вулик, обладнаний датчиками, що працюють автономно за допомогою сонячної панелі. У такий спосіб контролюється стан бджолиної родини. Дані регулярно передаються на сервер і до мобільного застосунку. Така інформація дозволяє пасічнику покращувати свою роботу. Завчасно реагуючи, наприклад, на надмірну вологість чи зміну температури у вулику.

Перша в Україні IT-пасіка базується у Київській області. На основі цього проєкту хочуть проводити навчання з IT-бджільництва у партнерстві з українськими закладами аграрної освіти. На Світовому конгресі наші розробники провели перемовини з представниками університетів і спілок пасічників із Канади, США, Аргентини та Бразилії, домовлялися про розміщення на їхніх дослідних пасіках наших "розумних" вуликів і підключення до спільної бази даних. На думку авторів проєкту, це дозволить отримати унікальну інформацію про життя бджіл у різних частинах світу, допоможе аналізувати проблемні питання та планувати розвиток світового бджільництва.

Також читайте: IT-пасіка на Київщині: як виглядає стартап українських та польських фахівців

Прямий ефір