Українське слово повинно бути почутим: у Берліні проводять мистецькі вечори для біженців

Мистецькі зустрічі українців у Німеччині. Скриншот: kanaldim.tv

Щотижня в артгалереї у Берліні зустрічаються українці, які нині живуть у Німеччині. Вони спілкуються рідною мовою, декламують українську поезію та збирають гроші на допомогу Україні. Організовує ці вечори поетеса Надія Теленчук. Учасники події прагнуть, щоб українське слово було почутим, а культура залишалася живою. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Щотижня у затишній галереї мистецтв у Берліні зустрічаються українці, які знайшли прихисток у Німеччині. Біженці спілкуються рідною мовою, декламують українську поезію та збирають кошти на допомогу Україні. Організаторка вечорів — поетеса Надія Теленчук. Вона переїхала до Німеччини незадовго до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"Головна мета цих зустрічей — зробити так, щоб українське слово було почуте, а українська література лишалася живою", — каже організаторка, поетеса Надія Теленчук.

За словами Надії Теленчук, під час війни нація потребує не тільки достатньої кількості зброї, а й розуміння, що культура — це чи не найголовніший фактор, який об'єднує людей у такі складні часи.

"Важливо зберегти нашу культуру у своїх серцях і пам'ятати, що мова, мистецтво, література — це головні стовпи, які визначають націю", — переконує Надія Теленчук.

Надія Теленчук родом із Херсонщини. Село, де вона зростала, опинилось під російською окупацією напочатку повномасштабного вторгнення. Через півтора місяця її батькам вдалося втекти на територію, підконтрольну Україні.

"Мої тато і дідусь були фермерами. Вони навчили мене любити землю. Завдяки їм я знаю, звідки і як береться хліб на столі, і знаю, яка це тяжка праця. Потім, коли почалася війна, все вмить зникло. Наче ніколи й не було", — резюмує Надія Теленчук.

Аби впоратися з душевним болем та емоціями, Надія Теленчук почала писати і декламувати на публіці свої вірші. До такої своєрідної терапії закликає тепер й інших переселенців з України.

Одна з них — лікарка терапевтка та художниця з Миколаєва Аліса Поплавська. Як учасниця мистецьких вечорів для біженців, вона виставляє в галереї свої картини, а кошти, отримані від продажу, передає на допомогу землякам.

"Ми всі активісти. Ми виконуємо роль мостів, з'єднаємо Берлін з нашими українськими містами й українським народом. Хочемо підняти рівень обізнаності німців про те, що відбувається у нас в державі. Зокрема, через мистецтво", — додає художниця Аліса Поплавська.

За статистикою, Німеччина прийняла найбільше українських біженців серед інших країн ЄС — понад 1 150 000 осіб. Майже 100 000 з них проживає у Берліні.

Читайте також: Житло та фінансові виплати: як Австрія допомагає українським біженцям

Прямий ефір