Знайомлять німців з Україною: у Дрездені експонують роботи українських художників різних століть

Виставка "Калейдоскоп історії українського мистецтва 1912-2023" у Дрездені. Фото: mkip.gov.ua

Альбертінум — найвідоміший музей Дрездена, унікальне місце, де зустрічаються твори різних епох і культурних традицій. Музей презентував роботи 50 українських митців на виставці "Калейдоскоп історії українського мистецтва 1912-2023". Експонати збирали з приватних колекцій українських музеїв, мистецької колекції Art Collection Telekom та артотеки Бундестагу, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Для кураторів виставки "Калейдоскоп історії українського мистецтва 1912-2023" було важливо не лише зібрати унікальну колекцію українського мистецтва, а й врятувати роботи. Зокрема, вивести роботи з-під обстрілів у безпечне місце. 90% експонатів транспортували з України, деякі частково опрацьовували або збирали вже в Європі.

"Німецька публіка дуже мало знає про українське мистецтво та культуру, тому ми вирішили створити виставку-шоу, яке б охопило більший період часу, ніж просто XXI століття. Наша мета полягала в тому, щоб розповісти історії, яких тут ніколи не чули. Також привернути увагу до української культури", — повідомила кураторка виставки Марія Ісерліс.

Одна з інсталяцій — "Одержимий може свідчити в суді" київського митця, лауреата Шевченківської премії 2022 року Микити Кадана. Це конструкція з металічних стелажів із роботами та особистими речами художника. Предмети стосуються історії Криму та Донбасу. Це  залишки артилерійських снарядів з поля бою, і старі чорно-білі фотокартки, присипані вугіллям, підсвічена неоном карта Кримського півострова. У 2015 році цю інсталяцію придбав музей сучасного мистецтва Антверпена.

"Виставка розділена на чотири тематичні розділи. "Практика спротиву", "Культура пам'яті", "Простори свободи" та "Думки про майбутнє". У "Практиці спротиву", наприклад, представлена паляниця Жанни Кадирової, яка мистецьки генерує підтримку ЗСУ, продаючи свої роботи", — резюмувала директорка музею Хільке Вагнер.

Дрезденський музей Альбертінум називають таким собі довідником з історії мистецтва. Це дійсно унікальне місце, де зустрічаються твори різних епох і культурних традицій. Музей зібрав одну з найбільших у Німеччині колекцій живопису від початку XIX століття і до сьогодні. Виставка, присвячена українському мистецтву, триватиме тут до середини вересня 2023 року, а згодом переїде в Нідерланди.

Читайте також: Як ЄС займається збереженням української культури — мистецький пленер "Культурна мозаїка"

Прямий ефір