Українка створює дивовижних звірів з хутра, пір’я та глини — історія майстрині Тетяни Чиженко

Фантастичні звірі. Скриншот: kanaldim.tv

Майстриня Тетяна Чиженко власноруч виготовляє фантастичних звірів. Неможливо відірвати погляду від її дивовижних лисів, драконів та інших персонажів. Зі змішаною технікою виготовлення іграшок майстриня познайомилася два роки тому, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Дивовижні лиси, дракони та інші фантастичні персонажі —  справа рук майстрині Тетяни Чиженко.

"Це змішана техніка. З часом майстри зрозуміли, що можна йти далі й виготовляти не тільки ведмедиків та ляльок в цій техніці. Так з'явилося таке фентезі", — розповідає майстриня Тетяна Чиженко.

Тетяна Чиженко — матір трьох дітей, часто для них в'язала м'які іграшки. Зі змішаною технікою познайомилась понад два роки тому. Усі нюанси вивчила самотужки, завдяки інтернету. Попри усю складність, майстриня вирішила спробувати. Пригадує, що спочатку іграшки доводилось постійно переробляти. Утім, щоразу Тетяни фантастичні звірі ставали дедалі кращими. Згодом з'явилися клієнти. Проте російське повномасштабне вторгнення зруйнувало всі плани. Жінці з дітьми довелось евакуюватися до Львова. Чоловік став на захист Батьківщини.

"Коли я поїхала до Львова, то творчість поставила на паузу. У чужому місці мені було дуже складно. Одного разу я гуляла з дітьми в парку у Львові і побачила богомола. Подумала, що богомолів ще не робили у такій техніці", — зізналася майстриня. 

Тоді Тетяна створила фантастичного богомола. Невдовзі жінка повернулася додому, на Київщину та зі ще більшим завзяттям і запалом заходилася виготовляти дивовижних персонажів. Згодом майстриня опанувала не тільки техніку ліплення та запікання глини, а й навчилися шити з хутра та фарбувати його. Навіть вивчилася на перукаря. 

"Використовую довге хутро, а потім стрижу його. За формою та анатомією звіра. Я досі вчуся. До речі, в Україні дуже мало, а кольорового хутра. Тож мені доводиться вигадувати способи фарбування та стрижки. В мене навіть з'явилися машинка для стрижки хутра та перукарські ножиці", — каже жінка.

На виготовлення одного звіра треба чимало часу. Окремо створюються скелети. Вони бувають рухомі та нерухомі. Дещо доводиться зліпити й запекти, а ще зшити хутро та його підстригти. Загалом, усе займає до 10 днів.

"Реально ось так за день можливо зробити тільки якусь там одну п'яту частину всієї роботи. Якщо дуже складна робота, то я можу робити її ще довше. Часто я перероблюю те, що зробила", — резюмує майстриня Тетяна Чиженко.

Усіх своїх звірів і персонажів Тетяна Чиженко вигадала сама. Часто натхнення черпає з книжок. Майстриня зізнається, дуже переймалася, що її фантастичні персонажі не на часі, коли країна переживає криваву та безпідставну російську агресію. Проте яскраві казкові істоти припали до душі багатьом. Майстриня щоразу із задоволенням береться за нові замовлення.

Також цікаво: Володіє французьким мистецтвом люневільської вишивки — історія майстрині з Ірпеня

Прямий ефір