Україна долучилася до Всесвітнього дня прибирання — як це було

Let`s Do It, Ukraine на суботнику в "Експоцентрі". Скриншот: kanaldim.tv

Щороку третьої суботи вересня відбувається Всесвітній день прибирання. Завдяки молодіжній організації Let`s Do It, Ukraine цьогоріч попри війну українці також змогли взяти участь у наймасштабнішому суботнику. Як це було у Києві — бачили журналісти "Ранку Вдома".

191 країна, десятки великих і маленьких міст, понад 70 000 учасників та волонтерів, сотні тонн зібраного сміття. Щороку у третю суботу вересня відбувається одна з наймасштабніших екоподій — Всесвітній день прибирання. Цьогоріч, попри війну, українці також брали участь у наймасштабнішому суботнику. До речі, Україна долучається до цієї акції вшосте. Понад три з половиною тисячі локацій — вже прибрано.

"У нас таке дійство розтягнуте в часі у зв'язку з безпековою ситуацією. Учасники будуть продовжувати прибирання та реєструвати результати. Українці спільно з людьми по всьому світу, формують культуру чистоти, правильного поводження з відходами. Ми дбаємо про довкілля", — каже лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s Do It, Ukraine Юлія Мархель.

Центральним місцем події в Києві став столичний "Експоцентр". Це найбезпечніше локація, яка має велике укриття і водночас потребує уваги екоактивістів.

"Там працювало близько 300 осіб. Загалом обрали 26 локацій в Києві. Загалом в Україні плануємо прибрати понад п'ять тисяч локацій", — провадить Юлія Мархель.

До великого прибирання також долучились гуманітарні організації. Їхні представники проводили безпекові майстер-класи, вчили волонтерів надавати домедичну допомогу людям і тваринам, а також розповідали про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.

Разом із волонтерами у прибиранні столичного "Експоцентру" взяли участь лідери думок і зірки. Багато волонтерів доєдналися до Всесвітнього дня прибирання вперше. Загалом за один день прибирання тільки в Києві до ініціативи доєдналися понад 2 500 небайдужих людей. По всій Україні ця цифра досягла 40 000 осіб. За цей час волонтери зібрали понад тисячу тонн різного сміття.

"Досі знаходимо медичні маски, пакети, недопалки. Хочемо звернутися до всіх курців з прохання викидати недопалки у смітники. Загалом багато цікавих речей виявляємо. На одній локації, наприклад, знайшли диван. Іноді не розумієш, як таке сміття потрапляє в навколишнє середовище, але це означає, що нам є над чим працювати", — резюмувала Юлія Мархель.

Доєднатися до очищення та збереження довкілля можна не лише у день Всесвітнього прибирання. Кожен охочий здатен робити свій маленький внесок у велику справу щодня.

Читайте також: Знаходили навіть дивани та мікрохвильовки: як волонтери UAnimals прибирали Голосіївський парк

Прямий ефір