Україна: Володимир Зеленський заборонив три опозиційні телеканали

Фото: dw.com

Україна заборонила опозиційні канали новин на п'ять років, відкликавши їхні ліцензії на мовлення та заблокувавши активи.

Три проросійських телеканали припинили мовлення в Києві після того, як прозахідний президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про санкції терміном на п'ять років.

Під заборону потрапили телеканали ZIK, NewsOne і "112 Україна". Їхні трансляції були доступні у вівторок ввечері лише через платформу відеохостингу YouTube.

Власником каналів є Тарас Козак, депутат і член проросійської опозиційної партії "ОПЗЖ", який окреслив дії Зеленського як "акт відвертої цензури".

Тараса Козак вказано в додатку до згаданого президентського указу, його активи, торгові операції і передачу авторських прав заблоковано також на п'ять років.

В Україні канали вважають проросійськими пропагандистськими ресурсами, що акцентують свою увагу на змучених війною сході і півдні країни.

У своєму указі про виконання рішень, ухвалених у вівторок РНБО України, Зеленський визначив, що МЗС України має поінформувати Європейський Союз і Сполучені Штати "про застосування санкцій" до ЗМІ.

У додатках до цього указу пропонують заблокувати активи телеканалів і пов'язаних з ними компаній, заборонити використання ними радіочастот на території України і припинити надання послуг ретрансляції.

Усі три ЗМІ виступили зі спільною заявою, в якій заборони називаються "розправою з незручними ЗМІ".

Російський ресурс "ТАСС" також процитував генерального продюсера "112 Україна" Артема Марчевського, який повідомив, що на каналах налічувалося "близько 1500 робочих місць". На думку Марчевського, українська влада ухвалила рішення "без постанови суду, без розслідування, без будь-яких переконливих причин".

Уплив Росії є досі сильним на сході України, де з квітня 2014 року тривають збройні зіткнення сепаратистів і урядових сил, які забрали життя 14000 людей на тлі інших ворожих відносин між Києвом і Москвою.

Нагадаємо, що президента Володимира Зеленського обрано на свою посаду в 2019 році з обіцянкою покласти край конфлікту. Обидві сторони при європейському посередництві домовилися про припинення вогню в липні минулого року. Також у листопаді минулого року Київ запропонував ОБСЄ направити 1500 поліцейських до східноукраїнського регіону Донбас у ролі незалежної сторони для забезпечення проведення там місцевих виборів.

За матеріалами Deutsche Welle

Прямий ефір