У В’єтнамі відкрили виставку фотографій Софії Яблонської — подробиці 

Виставка фотографій Яблонської у В'єтнамі. Фото: facebook.com/iryna.gaman

У Музеї вʼєтнамської жінки в Ханої відкрили виставку "Софія Яблонська: Подорож крізь століття". Експозицію присвятили 32-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та В'єтнамом. Про це "Укрінформу" повідомили в посольстві України у В'єтнамі, інформує "Дім".

На виставці представлено 55 фотографій, що відображають моменти життя, пейзажі та людей В'єтнаму з 1930-х до 1940-х років. Ці фрагменти зафіксовані через об'єктив Софії Яблонської, української письменниці, фотографки та кінооператорки.

Виставка фотографій Яблонської у В'єтнамі. Фото: ukrinform.ua

Окрім чорно-білих фотографій, виставка заглиблюється в емоційну глибину зв'язку авторки Софії Яблонської з в'єтнамським ландшафтом та його людьми. Уривки з її щоденника "Далекі горизонти" дають уявлення про її досвід і показують В'єтнам як чарівне і захопливе місце для дослідження.

"Софія мусила мати ніжний сентимент до Вʼєтнаму, інакше б не було цих хвилюючих рядків у її "Далеких обріях". Про людей, чиї "обличчя — таємні квіти тропіків", про хатки у "білому квітті кави", про "меланхолійний Ганой", про Меконґ — "це вільна ріка…На ній ніколи не буде мостів", та чарівне імператорське Гюе", — написала дружина посла України у В’єтнамі Ірина Гаман у Facebook.

Ірина Гаман зауважила, що Музей вʼєтнамської жінки Bảo tàng Phụ nữ Việt Nam — Vietnamese Women's Museum невипадковий вибір для цього заходу. Він — данина шани для жінки. Це надійний партнер посольства в особі його директорки пані Nguyễn Thị Tuyết та команди музею.

Виставка фотографій Яблонської у В'єтнамі. Фото: ukrinform.ua

Підтримку у підготовці виставки надала дослідниця творчості, упорядниця спадку Софії Вероніка Хоменюк. Виставка "Софія Яблонська: Подорож через століття" триватиме у Музеї вʼєтнамської жінки до 30 квітня.

Читайте також: Виставка "Боривітер" Алли Горської зайняла кілька поверхів Українського дому: організатори та родина запрошують на знайомство з художницею

Прямий ефір