У США втретє відбувся "Український саміт дій" — адвокація інтересів України

Український саміт дій. Скриншот: kanaldim.tv

За останні півтора року "Український саміт дій", організований американською коаліцією "За Україну", відбувається на Капітолійському пагорбі вже втретє. Це найбільший у США захід з адвокації громадськістю підтримки України. Цього разу участь у саміті взяли понад 500 учасників з 36 штатів, які представляють 97 організацій-партнерів "Американської коаліції за Україну", йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Організатори саміту — американська коаліція "За Україну", від перших днів повномасштабного вторгнення працює над посиленням оборони нашої держави й над зміцненням відносин між США та Україною. Наразі коаліція об'єднала понад 97 волонтерських організацій Сполучених Штатів. Український саміт дій вирішили проводити щонайменше двічі на рік, позаяк це унікальна можливість зустрітися з правозахисниками з усіх куточків США і почути про найкращі практики відстоювання інтересів України.

"Нагадування про те, що відбувається в Україні з 24 лютого 2022 року до цього дня має стати основним для американського уряду. Певна річ, усі хочуть миру. Я, як дипломат, хочу вірити в силу дипломатичних перемовин у цьому питанні. Втім, нам потрібна справжня перемога, а не якісь там сфальсифіковані агресором вистави. Якщо ми не будемо достатньо сильними зараз, то ворог обов'язково повернеться", — заявила експосолка США в Україні Марі Йованович.

На третій "Українській саміт дій", що відбувся наприкінці жовтня, до Вашингтона з'їхались понад 500 учасників із 36 штатів. За два дні активісти провели понад 200 зустрічей із сенаторами та конгресменами від обох провідних партій США. Наголошували на збільшенні та пришвидшення фінансової та військової допомоги Україні. Також учасники наполягають на тому, щоб російське вторгнення визнали геноцидом українського народу.

"Ми провели опитування, в якому понад шість тисяч американців відповіли на питання про те, що вони по справжньому думають про війну в Україні. Більшість із них сказали, що відчувають силу американської підтримки українців. Також вони сподіваються на перемогу України над агресором, проте не знають, як її пришвидшити. Для цього і потрібні роз'яснення про важливість продовження підтримки України", — пояснила директорка Worthy stratego group Гретхен Бартон.

Завершили третій "Український саміт дій" розгортанням найбільшого у світі синьо-жовтого прапора. Вперше цей стяг замайорів у 2012 році в Києві. Потім його побачили у Польщі та в американських містах Нью-Йорк, Бостон і Філадельфія. Згідно із задумом організаторів, прапор-рекордсмен має об'їхати всі Сполучені Штати Америки, аби привернути ще більше уваги американських політиків до питання підтримки України.

Читайте також: Цього разу кожна камера кожного телеканалу світу була в Україні, — посол України в США Оксана Маркарова про важливість медіа

Прямий ефір