Цього разу кожна камера кожного телеканалу світу була в Україні, — посол України в США Оксана Маркарова про важливість медіа

Оксана Маркарова. Скриншот: kanaldim.tv

Велика вага медіа в тому, що світ (не лише експерти, а й звичайні люди) зміг зрозуміти й побачити на власні очі, яка страшна, жорстока несправедливість відбувається в Україні, які злочини коять росіяни і як наш народ не збирається здаватися. Про це в програми "Точка опори"телеканалу "Дім" заявила посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова.

"Треба великі-великі слова вдячності сказати всім журналістам — українським і міжнародним. Якщо ми з вами проаналізуємо, це те, що дуже сильно відрізняє ситуацію в 2022 році від ситуації у 2014-му. Адже ворог той само, і  напав на нас так само підло. Але цього разу кожна камера кожного телеканалу світу була в Україні, ризикуючи власним життям. Світ "тут" (за кордоном, – ред.) побачив, що відбувається "там" (в Україні), і це не дозволило цього разу сказати: "Ну, можливо, там є якісь дві сторони…", — зазначила вона.

Маркарова акцентувала, що все було настільки очевидно, що, наприклад, коли американські люди, для яких питання гідності, справедливості та незалежності дуже важливі, це побачили, у США всюди були українські прапори.

"Люди говорили своїм політикам: "Ні-ні, ми не можемо такий акт жахливої несправедливості залишити без відповіді. Бо ці люди там, вони такі ж як ми… вони обороняють своїх людей, своїх дітей. Хіба б ми б не робили так само?" Це був дуже важливий момент, що Сполучені Штати через очі журналістів змогли побачити, що насправді відбувається", — наголосила посол.

Оксана Маркарова нагадала, як у перші дні війни доводилось боротися з наслідками багаторічної російської пропаганди, міфами про "другу армію світу", з думкою проте, що Київ впаде за три дні, у що вірило, зокрема, й багато американців.

"Навіть тут, серед наших найближчих партнерів, у перший тиждень ми слухали в ефірах, слухали прямі запитання про те, що Київ впаде за три дні, впаде за тиждень… Мабуть, найтяжче було, відповідаючи на ці запитання, не розплакатись або не розізлитися, а продовжувати спокійно пояснювати, що, ні, ми не здамось, нам потрібна зброя, потрібні санкції", — продовжила вона.

Українці, українські захисники показали неймовірні висоти єдності і взаємодопомоги — все це дало змогу зробити величезний прорив.

"Ось той експертний мейнстрім про величезну другу армію світу і як там щось зберегти Путіну поступово почав відходити вбік. З’являлось все більше тих, хто говорив так само, як і ми, українці. Ми почали їх бачити на більшості телеканалів, на більшості експертних зустрічей, дискусій. Це не було легко і швидко, але ми це бачили", — пояснила Маркарова.

Вона також розповіла про велику вагу культурної дипломатій в тому, щоб західне суспільство й далі звільнялось від російських міфів, продовжувало нас підтримувати і сприймати як частину західного світу.

"Багато різних центрів фінансувалось російськими олігархами. "Русский дом", на щастя, вже закритий. Але є багато відтінків проросійськості, дехто навіть маскується під українців. Частина з них воює, щоб послабити санкції, частина спеціально намагається очорнити українську громаду. Це постійна робота, і тут сказати, що буде момент, коли ми зможемо сказати, що ми все побороли — такого не буде. Боротьба за правду і демократію — це постійний процеси та це ще раз показує наскільки важлива культурна дипломатія", — резюмувала Оксана Маркарова.

Повний випуск програми: Про рідних у Ворзелі та нову зброю з Америки: перша в історії України жінка-посол у США Оксана Маркарова у "Точці опори"

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щовівторка о 20:00 на сайті каналу “Дім”, а також на YouTube-майданчику каналу.

Медіа-партнери
Прямий ефір