У Рівненській області запрацювала перша державна майстерня крісел колісних: відомо, кому передбачена безплатна допомога

Майстерня крісел колісних. Скриншот: kanaldim.tv

В обласному госпіталі у Рівненській області запрацювала перша державна майстерня крісел колісних. Це результат роботи фахівців закладу та ВООЗ. У майстерні швидко можуть обрати крісло колісне для пацієнта, налаштувати його та ремонтувати у разі потреби. Хто може претендувати на безоплатні послуги у майстерні, та які фахівці допомагають людям з інвалідністю, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

В Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, у залі асистивних технологій, запрацювала перша в Україні державна майстерня крісел колісних. Це результат спільної роботи реабілітаційного закладу та фахівців Всесвітньої організації охорони здоров'я. Міжнародні партнери забезпечили майстерні необхідним обладнанням та передали шпиталю 200 крісел колісних різних розмірів та модифікацій.

"Зал асистивних технології — це є необхідний компонент в роботі закладу, який займається лікуванням пацієнтів спінальної й важкої черепно-мозкової травми, людей з інвалідністю, які мають обмеження в пересуванні й користуються кріслами колісними", — пояснює медична директорка госпіталю ветеранів війни Оксана Киричук.

Понад 30 пацієнтів уже отримали технічні засоби реабілітації. Для того, щоб підібрати пацієнту крісло колісне, потрібно зробити заміри. Крім цього, в залі асистивних технологій є кімната з виготовлення бортиків. Це спеціальні пристрої, які допомагають людині швидше відновитися та зменшують больові відчуття під час руху.

"Вони є різні, їх є дуже багато. Вони можуть бути як на всю руку, так і на окрему якусь частину тіла. Це потрібно для фізичного терапевта та ерготерапевта, який обирає пацієнту підхожий пристрій", — каже фізична терапевтка Руслана Кухаревич.

Крім протезів та колісних засобів, у майстерні можна підібрати милиці, палиці, аксесуари до крісел колісних, накладки для ванної кімнати, стільці для душу та електричні пристрої.

"Це певний такий девайс, який дозволяє пацієнтам з високим рівнем ураження шийного відділу бути мобільними, швидше пересуватися. Тобто такий електричний пристрій  приводить в рух крісло куліси, і пацієнт дуже швидко пересувається на довгі дистанції", — резюмує Руслана Кухаревич.

Отримати допоміжні засоби для пересування можуть не лише пацієнти обласного шпиталю, а й люди з усієї України. Не лише військові, а й цивільні, які отримали важкі травми хребта та спинного мозку. Тут їх будуть навчати безпечно рухатись, долати перешкоди та доглядати за кріслами колісними. тут також ремонтують крісла колісні. Тут є необхідне обладнання для проведення ремонту крісел колісних.

Команда реабілітологів буде працювати з кожним пацієнтом індивідуально. Встановлювати цілі та визначати потреби. Головна мета — допомогти українцям відновитися після травм, забезпечити мобільність та покращити якість життя.

Також цікаво: Забезпечення бойових медиків: як працює волонтерський центр Help Stub

Прямий ефір