У Рівненській центральній міській лікарні побудували "підземне містечко"

Підземне містечко у лікарні. Скриншот: kanaldim.tv

У Рівненській центральній міській лікарні побудували підземне містечко. У сховищі облаштували палати та операційні. Тут можуть отримати допомогу до пів сотні пацієнтів. Електрику у разі відключень забезпечать два потужні генератори. Як вдалося це зробити та, які послуги нині надають у медзакладі, знають журналісти "Ранку Вдома".

Євген Кучерук — заслужений лікар України, кандидат медичних наук. У професії — півстоліття. З них понад 30 років очолює Рівненську центральну міську лікарню. Каже, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росіян, думали лише про одне — як врятувати важкохворих пацієнтів. Тож за два місяці війни в підвальному приміщенні збудували справжнє підземне містечко з палатами та операційними.

Загалом це територія на п'ять тисяч метрів. У приміщенні підземного шпиталю допомогу можуть отримати до півсотні пацієнтів. Тут є реанімація, маніпуляційна, кімнати для персоналу і навіть актова зала. Електрику у разі відключень забезпечуватимуть два потужних генератори. На облаштування підземного містечка знадобилося понад 12 мільйонів гривень. Допомогли благодійники з Польщі, Німеччини, США, Швейцарії та Литви та обласні підприємства.

"Хотів би сказати, що сюди не залучали державних грошей. Ми розуміємо, що наразі кошти потрібні нашим бійцям, щоб захиститися, щоб виграти цю війну", — зазначив головний лікар Рівненської міської центральної лікарні Євген Кучерук. 

Рівненська міська лікарня — це модернізований сучасний заклад, якому можуть позаздрити навіть деякі столичні клініки. Тут працює півтори тисячі медиків. Одночасно можуть лікуватися 800 пацієнтів.

П'ять років тому в лікарні відкрили відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії, де встановили коштовний ангіограф, про який раніше не могли навіть мріяти. Відтепер завдяки новітній апаратурі можна досліджувати кровоносні судини та виявляти патології.

"Основна наша робота — лікування гострих коронарних синдромів, які виникають тоді, коли закриваються коронарна артерія. Щоб надати допомогу пацієнту, треба відновити кровотік по коронарних артеріях. Це і є, по суті, реперфузія", — пояснив завідувач відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії Роман Овсійчук. 

Під час пандемії коронавірусу медичний заклад одним з перших придбав кисневу станцію, завдяки чому вдалося врятувати багато життів. Нещодавно Рівненська центральна міська лікарня отримала ліцензію на проведення трансплантації.

"За цей час ми провели чотири успішних пересадки серця і п'ять мультиорганних вилучень донорських органів. Це печінка, нирки. Знайшли реципієнтів, їм успішно пересадили органи у різних лікарнях України", — повідомив завідувач відділення ургентної хірургії Віталій Хмилецький. 

Рівненська центральна міська лікарня активно розвиває міжнародну співпрацю, зазначає керівник закладу Євген Кучерук. Таким чином медики прагнуть продовжувати працювати на результат — рятувати життя українців.

Також цікаво: Медики захоплюються пацієнтами, яких ставлять на ноги: як працює госпіталь ветеранів війни на Рівненщині 

Прямий ефір