У Києві відбувся особливий показ мод у рамках проєкту "Емпатія"

Проєкт "Емпатія". Скриншот: kanaldim.tv

Підлітки з порушеннями слуху та їхні однолітки — вимушені переселенці, які наразі проходять лікування у "Охматдиті" взяли участь в проєкті "Емпатія". Вони створили колекцію одягу з повторно використаних тканин. Учасниці віком від 11 до 21 року опанували ази кравецької професії та навчилися транслювати свої відчуття світу через створений одяг. Ідея проєкту належить Школа кравецької майстерності та дизайну Tailors School. Ініціативу підтримала громадська організація "Відчуй", йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Учасниками соціальної ініціативи під назвою "Емпатія" стали дев'ятеро підлітків із порушеннями слуху. Два роки вони навчалися в школі криворізької майстерності та дизайну Tailors School. Проте згодом організатори проєкту вирішили продемонструвати дітям, що їм до снаги й міжнародні подіуми.

"Проєкт "Емпатія" — це історія про мрії й можливості. Ми прагнули показати дітям, що в життя все можливо. Якщо ти готовий докласти зусиль. Ми запросили Олега Тарнавського. Він глухий від народження, втім це не завадило йому підкорити світові подіуми. Олег був з нами, допомагав та розказав про свій шлях", — каже керівниця проєкту "Емпатія" Ірина Петренко.

Пандемія, а згодом і повномасштабне вторгнення, поставили проєкт на паузу. Частина дітей виїхали за кордон, тому до справи вирішили долучити підлітків із лікарні "Охматдит". Адже більшість часу вони проводять у стінах медичного закладу і спілкуються лише в межах відділення.

За час навчання були створені понад 60 одиниць одягу та 12 аксесуарів. Українські підлітки перевершили всі очікування. Вони вразили своєю креативністю і бажанням змінювати світ на краще.

"Найбільший відсоток з того, що виробляє фешн індустрія планети припадає саме на джинсові тканини або похідні від них. Тому переробляючи джинс, ми рятуємо планету від забруднення. Це перший крок до сталої моди нашого майбутнього", — розповідає координаторка проєкту Світлана Махонько.

Діти не просто розкривалися творчо, розробляли мерчі та створювали колекцію одягу. Вони й проживали цей проєкт відзначає засновниця громадської організації "Відчуй" Людмила Пишна. Організації відгукнулися цінності ініціаторів проєкту.

"Для мене проєкт — це теж розвиток. Я бачу, що всі можуть щось робити. Вони шиють, щось вигадують. У такий спосіб молодь творчо розвивається. Для них це хороша перспектива", — зазначив дизайнер Олег Тарнавський.

Проєкт "Емпатія" створили, аби підтримати підлітків із порушеннями слуху, переселенців і тих, хто роками змушений відвідувати спеціалізовані лікарні.

"Все, що відбувається навколо під час війни, вони відбирають всі основоположні права дитини. Решта намагається відібрати майбутнє в нашій країні. Ми, звичайно, цього не допустимо. Діти повинні далі планувати своє життя, діти повинні мріяти та втілювати у життя свої мрії", — резюмувала уповноважена президента України з прав дитини Дарина Герасимчук.

Фіналом соціальної ініціативи став модний показ, створений підлітками у співпраці зі своїми наставниками менторами. Це було справжнє свято творчості та натхнення.

Також цікаво: Діагностика слуху у дітей: благодійники відкрили сучасний кабінет в "Охматдиті"

Прямий ефір