У Києві триває реставрація старих вивісок — проєкт маріупольського фонду "Має значення"

Реставрація старих вивісок у Києві. Скриншот: kanaldim.tv

Завдяки маріупольському благодійному фонду "Має значення" старі вивіски із вулиць Києва отримують нове життя. Реставрація — це довготривалий та кропіткий процес. Гроші на це донатять небайдужі. Самі ж волонтери прагнуть таким чином зберегти історію, йдеться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Іржа, пил, скрегіт металу, шматки старого пластику, запах фарби, години ретельної ювелірної роботи. Завдяки майстрам Маріупольського благодійного фонду "Має значення" багато столичних вивісок отримали друге життя та новий історичний сенс.

Наприклад, вивіску "Кольорові фото" маріупольська команда реставрувала майже два місяці. Майстрам вдалося зберегти первинний вигляд букв, які виготовили в 1978 році.

Повне оновлення вивіски — від демонтажу до встановлення, обійшлися майже в 90 000 гривень. Усі ці кошти — донат від небайдужих киян і волонтерів як вияв поваги до міста і маленького бізнесу, який продовжує працювати під час повномасштабної війни.

"Вивісці дали нове життя, а їй вже 40 років. За цією вивіскою нас знаходили клієнти, біля неї люди призначали побачення. Це історія. З часом вона стала тьмяною. Коли нам запропонували забрати вивіску на реставрацію, то ми зраділи. Хлопці молодці, вони зберегли історію", — зізналася орендаторка фотосалону "Кольорове фото" Ірина Рогаль.

Встановлення і відкриття вивіски волонтери перетворили на справжнє шоу. Автомобіль, меблі, старе радіо і яскравий килим немов на мить опинилися у Києві 1970-х років.

"Ми не вважаємо це радянщиною, це великий пласт культури, який може піти у небуття. Ми прагнемо його зберегти для наших нащадків", — резюмував засновник благодійного фонду "Має значення" Ярослав Федоровський.

Побачити нову вивіску "Кольорове фото" можна на вулиці Межигірська, поруч з легендарним кінотеатром "Жовтень". До кінця року команда фонду "Має значення" планує відреставрувати вивіску старої автостанції на Подолі, а також розпочати проєкти в Чернігові та Львові.

Також читайте: "Це TikTok радянського періоду": як майстри з Маріуполя реставрують старі вивіски у Києві

Прямий ефір