У Києві пройде Тиждень австрійського кіно: програмний директор заходу розкрив особливості та деталі програми

Илья Дядик. Скриншот: kanaldim.tv

30 березня у київському кінотеатрі "Жовтень" стартує Тиждень австрійського кіно. В гостях у "Ранку Вдома" програмний директор заходу Ілля Дядик розповів про те, які труднощі виникли під час організації, що чекає на глядачів у програмі фестивалю, які будуть нововведення та у яких містах, крім Києва, можна буде подивитися фільми. 

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— З якими труднощами ви стикнулися при організації Тижня австрійського кіно? 

— Ми почали планувати фестиваль трохи завчасно, коли були постійні відключення світла. Тоді ми готувалися до того, що може не бути світла і планували орендувати генератор. Але життя трохи покращилося, наші комунальні служби перемогли. Тож ми зможемо без перешкод дивитися австрійські кіно. 

— Які жанри представлені: класика чи нове кіно?

— Буде п'ять нових фільмів. Жанри різноманітні, але ми більше зосереджувалися на комедії. В такі сумні, важкі часи, гадаю, глядачам не завадить трохи розважитись. Є і документальне кіно про екологію, дитяче кіно.

— Чи є якісь нововведення цього року?

— Нововведень у нас не так багато, але у зв'язку з війною проти Росії ми половину грошей від продажу квитків перерахуємо на ЗСУ. Так глядачі і познайомляться з культурою Австрії, і допоможуть нашим захисникам. 

— Фестиваль буде тільки в Києві чи в інших містах теж?

— Київські покази відбудуться в кінотеатрі "Жовтень", а в інших містах ми закликаємо долучатися кіноклубам. В Україні дуже багато активістів, які люблять кіно. На сайті кінодистриб'ютора "Артхаус Трафік" можна заповнити форму і організувати "Тиждень австрійського кіно" в будь-якому куточку України.

— Ви вже бачили фільми? 

— Так, всі п'ять фільмів я подивився вже.

— Який ваш фаворит?

— Дуже сподобався мені "Не на своєму місці" — документальний фільм про мандри сміття. Воно часто мандрує набагато цікавішими місцями, ніж люди. Ще раджу сходити на фільм-відкриття "Ризики й побічні ефекти" — дуже легка комедія про сімейні стосунки. За сюжетом, у жінки проблеми з нирками і вона потребує пересадку, а чоловік не дуже хоче їй давати свою нирку.

— Що вирізняє австрійське кіно серед інших?

— Я розмовляв з багатьма продюсерами, режисерами австрійцями, і вони завжди зауважують, що в них маленька країна, фінансування кінематографу мінімальне, але це відкриває для них дуже багато можливостей для експериментів. Коли багато грошей, над тобою відразу нависають, продюсери, фінансисти і не дають творити режисерам. В Австрії на це грошей мало, тому можна робити, що хочеш. Дуже гарні експерименти виходять в Австрії саме завдяки цьому.

Читайте також: Про те, що возив з-за кордону, виставу у темряві та чому може розплакатися: актор Богдан Бенюк у "Точці опори"

Прямий ефір