Тисяча нових статей — марафон із наповнення Вікіпедії кримськотатарською мовою набирає обертів (ВІДЕО)

Крымскотатарский флаг. Фото: qha.com.ua

Вікіпедія кримськотатарською мовою налічує 11 тис. матеріалів і займає 149 місце в світі. А за місяць поповнилася ще тисячею нових статей. Така активність пов'язана з онлайнмарафоном із наповнення Вікіпедії статтями кримськотатарською. Його запустили за підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, повідомляє "Дом".

Киянка Ольга Дворова в межах марафону написала вже понад 30 статей кримськотатарською. Мова для дівчини не рідна, тому участь в заході допомагає їй удосконалити навички. Однак, як стверджує вона, головною мотивацією стало бажання більше дізнатися про цей народ.

"Мотивує те, що можна так розвивати кримськотатарську мову, а це дуже важливо і актуально в наші дні. Вікіпедія — це дуже цікаво з точки зору, що це не тільки розвиває кримськотатарську мову, але в процесі перекладу ти розвиваєш свій світогляд. Тим більше, кримські татари вони ж поруч з нами. І таким чином це буде один з найоптимальніших шляхів для деокупації Криму", — поділилася учасниця марафону.

Таких як Ольга на проєкті — кілька десятків. Ентузіасти пишуть статті на теми, які в усьому світі переглядають найчастіше: історії держав і біографії відомих особистостей.

У Мінреінтеграції заявляють, що такі марафони дуже важливі і є частиною державної стратегії щодо розвитку мов корінних народів.

"Стратегічне завдання — вивести кримськотатарську мову з переліку мов, які під загрозою зникнення. Друге стратегічне завдання — це забезпечити всі умови, щоб мова не тільки розвивався і щоб збільшувалася кількість носіїв, хто нею користується щодня, але і щоб нею користувалися і не носії", — повідомив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.

Онлайнмарафон триватиме до 15 липня. Взяти участь в ньому може будь-хто зі знанням мови, а для найактивніших організатори підготували призи. Захід є частиною державної політики. Саме в її межах ухвалили закон про захист прав корінних народів України. Також цю тему піднімуть на саміті "Кримська платформа", робота якого почнеться 23 серпня.

Читайте також: Підсумки 6 липня: провокація на переговорах ТКГ, Зеленський у Литві та блокування українських телеканалів в Білорусі (ВІДЕО)

Про те, як взяти участь у марафоні, читайте тут.

Читайте також: Сайт Мінреінтеграції доступний кримськотатарською мовою

Прямий ефір