Три помилки, які заважають схуднути назавжди

Помилки при схудненні. Скриншот: kanaldim.tv

Понад 30 років за своє життя людина витрачає на дієти, підрахували науковці. Найчастіше бажання схуднути з'являється напередодні літа. Та чи можна бути у гарній формі завжди? Якщо уникати трьох помилок, то так, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Існують щонайменше три ключові помилки, що заважають досягти мети, вважає тренерка зі здорового способу життя Аліна Крупінська. 

"Дійсно, в Україні є проблема, з харчуванням. Мало хто розбирається в тому, що він їсть. Люди не задумуються над тим, чи підходить цей продукт для нього", —  пояснює Аліна Крупінська. 

Одна з помилок — це пити багато води. Виявляється, аби схуднути, кількість рідини треба зменшувати, а не збільшувати. Річ у тім, що надлишки води гальмують процес окислення жиру, а отже, і нормалізації ваги. До того ж зайва вода дає додаткове навантаження на серцево-судинну систему, щитоподібну залозу та нирки. Потрібно зберігати водний баланс, але не можна вдаватися до крайнощів. 

"Чаї для схуднення, наприклад. Це приводить до діареї. Ми з організму виводимо всі корисні вітаміни та мінерали. Потім ми страждаємо від дефіцитів в організмі", — продовжує тренерка зі здорового способу життя. 

Наступна помилка — геть відмовлятися від їжі ввечері. Дієтологи Стефані Максон та Кейсі Йорк опублікували в журналі "Тайм" результати дослідження, котрі стали сенсацією. 

Якщо не їсти ввечері, то після сніданку буде різкий стрибок цукру в крові. Як наслідок, кожна крихта їжі згодом перетворюється на жир. Натомість дієтологи радять проводити розвантажувальний день раз на тиждень. Наприклад, один день на тиждень харчуватися лише овочевим смузі. 

Третя помилка — відмова від солі. Науковці категоричні у цьому питанні, адже нестача може призвести до інфаркту. Сіль важливий компонент для багатьох органів і систем нашого організму. Від неї залежить, наскільки якісно еритроцити доставлятимуть клітинам кисень. Сіль забезпечує нашу здатність керувати частинами тіла, адже підтримує нервову систему у працездатному стані й допомагає організму засвоювати поживні елементи. Натомість цукор, глютен та молочну продукцію можна сміливо виключити з раціону. 

"Пісня такої аскези, яку можна практикувати 21 день або два тижні, ніхто, не повернеться до минулого способу життя. Бо люди себе почувають інакше. Вони навіть не думали, що в цьому житті вони можуть так добре почуватися, просто прибравши якісь продукти", — резюмувала  Аліна Крупінська. 

Також бути у формі допоможуть здоровий сон, фізична активність і заняття улюбленою справою. 

Читайте також: Як запобігти інсульту — поради експертів

Прямий ефір