Традиції та благодійність: чим здивував відвідувачів різдвяний ярмарок у Музеї Івана Гончара

Ярмарок в Музеї Івана Гончара. Скриншот: kanaldim.tv

Дерев'яні іграшки й ляльки-мотанки, вишиванки та новорічні прикраси, свічки з бджолиного воску і солом'яні дідухи. Це  традиційні символи одного з найголовніших свят року — Різдва. Минулими вихідними десятки майстрів з різних куточків країни представили товари ручної роботи на святковій виставці-ярмарку у Музеї Івана Гончара. Як це було — у матеріалі "Ранку Вдома".

Музей Івана Гончара проводить різдвяну виставку понад 10 років. Під час Великої війни популяризація української культури набула актуальності.

"Зараз люди повертаються до свого коріння. Українці починають запитувати себе про традиції предків, вчити свою історію. Ми наголошуємо, на тому, щоб майстри користувалися нашими фондами, літературою. Бо саме вони відроджують давні традиції у матеріальних цінностях", — зізнається кураторка ярмарку Катерина Качур.

У Різдвяному ярмарку взяли участь понад 50 майстрів. Кожен з них не просто продає виготовлені власноруч вироби, а й може розповісти про їхню історію та значення в українських традиціях.

За два дні подивитися на традиційні різдвяні прикраси і дізнатися їх багатовікову історію прийшли понад тисячу осіб. Багато хто з відвідувачів напередодні зимових свят приходить у Музей Івана Гончара щороку.

До речі, це вже другий ярмарок, який Музей Івана Гончара проводить під час повномасштабного вторгнення. Кожен охочий вже вдруге міг купити лоти на спеціальному благодійному прилавку та зробити внесок у перемогу України.

"Майстри пожертвували свої вироби для благодійного збору. Цього року ми збираємо на тактичну медицину для ЗСУ ", — резюмувала Катерина Качур.

Майстри та команда Музею Івана Гончара почали готуватися до нових заходів, які допоможуть ЗСУ наближати перемогу України.

Також цікаво: Понад 150 подій на семи сценах для дітей, підлітків і дорослих: інтерв'ю з програмним директором фестивалю Kyiv Book Weekend Микитою Москалюком

Прямий ефір