Телеканал "Дом" — один із інструментів протидії дезінформації, — Ткаченко

Александр Ткаченко. Фото: mincult.kmu.gov.ua

Протидія дезінформації — одне з головних завдань Міністерства культури та інформаційної політики. Досягти цього можна декількома методами, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі програми "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

За словами Ткаченка, Україна не може воювати симетрично. По-перше, у нас немає такої кількості ресурсів, які є у Росії. По-друге, в України інші цінності, які не дозволяють їй використовувати такі ж методи.

"Є декілька методів протидії. Це, зокрема, ваш канал і можливість мовлення на окуповані території та за кордон. З іншого боку, це медіаграмотність, розвиток критичного мислення. Перевіряти інформацію кліком мишки має стати звичкою, як і чистити зуби. Якщо інформація викликає у вас страх, паніку або збентеження, краще спочатку перевірити першоджерело — дуже оздоровлює", — розповів він.

Також за допомогою телеканалу "Дом" російськомовне населення в усьому світі може почути українські позитивні наративи.

Міністр додав, що в Україні також незабаром запрацює Центр протидії дезінформації, головним завданням якого буде виявлення неправдивої інформації та її спростування.

"Такі центри існують в декількох країнах Європи, і я сподіваюся, що цей центр розростеться у щось велике — справжній міжнародний центр, який буде базуватися в прикордонній країні, яка воює", — зазначив він.

Повна версія інтерв'ю: Українізація Netflix і боротьба з дезінформацією: "Официальный разговор" з Олександром Ткаченком

Раніше повідомлялося, що в межах роботи Центру боротьби з дезінформацією планують створити сайт, на якому будуть розвінчувати неправдиву інформацію.

Прямий ефір