Телеграфи, трофейна російська рація та кабінет Стіва Джобса: у Києві запрацювала інтерактивна виставка "На зв'язку"

Виставка "На зв'язку". Скриншот: kanaldim.tv

В Національному музеї історії України запрацювала виставка "На зв'язку", присвячена появі нових засобів зв’язку та їхньому впливу на різні сфери життя. В експозиції можна побачити не лише телеграфи, таксофони та телефони, а й почути переговори по російській рації Р-168, яку зняли з російської командно-штабної машини у 2022 році. Також на виставці облаштували кабінет Стіва Джобса. Організатори розповідають історію зв'язку в інтерактивному форматі, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Виставка "На зв'язку" поєднує в собі понад 160 експонатів різних епох. Більша частина належить Національному музею України. Деякі раритети спеціально надали партнери — Державний політехнічний музей імені Бориса Патона, компанія "Укртелеком", Національний університет оборони України, Музей техніки Apple.

"Відбирали за тематикою. Нам потрібно було розкрити тему — пошта, телеграф, телефон, сучасні засоби зв'язку. Тому ми відштовхувалися від того, що маємо — листи, конверти, поштові марки періоду Української революції. Багато предметів дали музейники з КПІ, оскільки це провідний музей, пов'язаний саме з технікою", — розповідає старша наукова співробітниця відділу новітньої історії Національного музею історії України Олена Кохан.

Виставка розділена на п'ять рівноцінних блоків. В кожному з них можна на власні очі побачити, як змінювався той чи інший пристрій протягом років.

"Перший — це поштовий зв'язок, другий — телеграфні апарати й телеграми, третій блок — це телефони XX століття. Радіозв'язок — це четвертий блок. П'ятий блок — мобільні телефони", — пояснює Олена Кохан.

Головна особливість виставки "На зв'язку" —  інтерактивність. Деякі експозиції облаштовані як фотозони. Тут усі охочі можуть спробувати зателефонувати за допомогою старого таксофона чи відчути себе засновником компанії Apple.

"Маємо копію кабінету Стіва Джобса. Намагалися максимально ідентично відтворити атмосферу. Зокрема, крісло замовляли в Німеччині на тій же фабриці, на якій замовляв Стів Джобс. Стіл, вікно, з якого видно місто, факс, у якому видрукували заяву на звільнення", — демонструє кабінет Олена Кохан.

Унікальний експонат виставки — трофейна російська рація, яку організаторам передав Національний університет оборони України.

"Це військова рація "Акведук". Вона торік була знята з командно-штабної машини РФ. Це трофей ЗСУ. Найцікавіше те, що вона досі працює", — резюмує кураторка виставки "На зв'язку" Альона Якубець.

Посидіти в кріслі Стіва Джобса, послухати переговори російських пілотів і доторкнутись до таксофона можна в Національному музеї історії України в будь-який день, окрім середи з 10:00 до 18:00. Вартість квитків та екскурсії становить від 100 гривень. Виставка триватиме до 31 березня 2024 року.

Читайте також:У "Довженко-центрі" відкрили унікальну виставку про підкорення Дніпра та будівництво ГЕС

Прямий ефір